This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

HTC'nin iPhone 5 ve Samsung Galaxy S3'e Rakip Olacak Yeni Telefonu?

Özellikle 2012 yılı içerisinde şaşırtıcı derece düşük ticari ve de mali performansı ile geleceği hakkında bazı şüpheler oluşan Tayvan orjinli akıllı telefon üreticisi HTC'nin önümüzdeki Eylül ya da Ekim ayı içerisinde firma için adeta can simidi görevi görecek üst düzey bir telefon çıkaracağı haberleri bazı önemli haber kaynakları üzerinde konuşulur oldu. Akıllı telefon dünyasını yakından takip edenler Android için en büyük tehdit unsuru olan iPhone 5'in bu sonbaharda piyasaya sürüleceği hakkında bilgisi olduğunu varsayarsak HTC ve diğer firmalar için Apple ile rekabet için yeni ve dikkat çekici ürün çıkarma ihtiyacının ne kadar mühim olduğunu kavramak daha da kolaylaşacaktır.

DigiTimes kaynaklı habere göre HTC'nin çıkaracağı yeni telefonun ekran büyüklüğü 5'inç olacak. Bu büyük ekran 1794 x 1080p görüntüleme gücüne sahip olacak. Buna ilaveten HTC'nin bu yeni ürününde 1.5 Ghz'lik üç çekirdekli Snapdragon S4 işlemci ile beraber Adreno 320 grafik kartı kullanacağı konuşuluyor. Donanımsal anlamda bu işlemci ve ekran kartı birlikteliğinin bir çok karşılaştırmada rakiplerine ezici bir üstünlük sağladığını biliyoruz.

HTC firmasının iş spesifikasyonlara gelince ne kadar ciddi olduğunu ve firmanın bu anlamda çitayı ne kadar yüksek tuttuğunu biliyoruz. Yeni çıkacak ürün ve ürünlerde bu çitanın daha da yukarıları çekileceğine pek şüphe yok. Bu yazıyı içerisinde belirttiklerimizin henüz sadece söylenti olduğunu vurgulayarak sonlandırırken gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtelim.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!