This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
5 Shares 5 comments

HTC One'ı Galaxy S4'e Tercih Etmek İçin Beş Neden

htconegalaxysfourk
© AndroidPIT

 

Biliyorum, HTC One'a ilişkin şüpheleriniz var. Blinkfeed Flipboard'un sıkıcı bir versiyonu gibi görünüyor, genişletilebilir hafızası yok ve HTC'nin ikonları artık gerçekten kabak tadı vermeye başladı. Ayrıca, Galaxy S4'le birlikte gelen entegre özelliklerle de yarışamıyor.

Tüm bunlara rağmen, piyasada HTC One ayarında bir telefon bulmak hayli zor. Cihaz tanıtılalı kısa bir süre olmasına rağmen tüm teknoloji uzmanları ağız birliği etmişçesine HTC One'ın müthiş tasarımı, rakipsiz ekranı ve dikkat çekici donanım özelliklerine övgüler yağdırıyorlar.

Elbette HTC One'ın Galaxy S4 kadar göz önünde olmasına imkan yok, ama buna gerek de yok. Ne de olsa, bir Android kullanıcısı kalabalıkların peşinden gitmez ve kullanacağı cihazı özelliklerine göre seçer. Zaten herkesin elindeki telefon yerine kimsede olmayan bir telefona sahip olmak daha iyi bir şey değil mi?

İşte, HTC One'ı en büyük rakibi Galaxy S4'e tercih etmek için beş neden:

htc one press small
 © HTC

Daha Kaliteli Ekran

Dünyaca ünlü teknoloji sitesi “The Verge” HTC One'ın ekranına 10 üzerinden 10 verdi. 1920 x 1080 piksellik HTC One'ın ekran yoğunluğu da 468 piksel. Aynı rakam Galaxy S4'te 441 pikselde kalırken, HTC One'ı piyasadaki tüm Android cihazlardan üstün kılıyor. Evet, Galaxy S4'ün ekranı biraz daha büyük (5.0" – 4.7"), ama ben şahsen daha büyük bir ekran yerine, daha kaliteli görüntü veren bir ekranı tercih ederim.

Müthiş Tasarım ve Mühendislik Başarısı

Tasarım malzemesi ve mühendislik kalitesi konusunda çıtayı hep yüksekte tutan HTC, yeni cihazıyla da bizleri hayal kırıklığına uğratmadı. Cihaz o cilalı ve pürüzsüz görünümüyle HTC One'ı elinize aldıktan sonra geri bırakasınız gelmiyor. Hafif eğimli arka yüzeyi de avuç içine tam oturarak müthiş bir kullanım konforu sağlıyor. Oysa bildiğiniz gibi Galaxy S4, tıpkı diğer kardeşleri gibi plastik malzemeden yapılma bir telefon ve görünüm anlamında hiçbir cazibesi yok. Samsung'un malzeme kalitesini HTC kadar umursamadığı kesin.

Düşük Işıkta Daha İyi Görüntü 

Genel olarak yorumcular Galaxy S4'ün kamerasını HTC One'ınkinden daha çok beğendiler, ama telefonunuzun kamerasını gerçekten kullanmak isteyeceğiniz restoran, bar, kulüp gibi mekanlarda HTC One daha iyi bir performans sunuyor. Gece gezmelerinde çektiğiniz o silik fotoğrafları şöyle bir hatırlayın ve bir HTC One alarak onlara elveda deyin. Zira HTC'nin Ultrapiksel teknolojisi, ışıksız ortamlarda piyasadaki tüm diğer Android cihazlardan daha parlak görüntü sunuyor. Ayrıca HTC One'ın gün ışığındaki performansı da gayet tatmin edici.

İnanılmaz Ses Kalitesi

HTC One, piyasanın kulaklık olmadan kullanılabilecek ilk akıllı telefon olabilir. Ekranın altında ve üstündeki hoparlörleriyle HTC One, son derece güçlü bir stereo ses çıkışı sunuyor. Beats Audio özelliği ise bir oyuncak değil, bas seslerin performansını gerçekten de artıran bir ektsra. Oysa Galaxy S4'ün sesi bir önceki modelinden farklı değil. Yani kötü denemez, ama özellikle övülecek bir tarafı da yok.

Söylesenize Galaxy S4'ün Özelliklerinden Kaç Tanesini Gerçekten Kullanacaksınız?

Hareket ve göz kontrolü mü? Evet Samsung'un tanıtım videolarına bakınca gerçekten etkileyici özellikler, ama cihazla ilgili gelen ilk eleştirilere kulak verecek olursanız, bunların pek de mükemmel çalıştıkları söylenemez. Hatta kullanıcı gözünü ekrandan başka yöne çevirdiğinde cihazın bunu fark etmediği bile söyleniyor. Multi-tasking (çoklu görevler) konusunda Galaxy SIV rakibinin bir adım önünde gibi görünüyor ama bu konuda hızlı bir yargıya varmadan önce Android 5.0 / Key Lime Pie neler getirecek bekleyip görmek lazım. Sonuç itibarıyla, hangi telefonu alırsanız alın, istediğiniz gibi modlama şansınız olacak zaten.

Eğer HTC batarsa, bu kesinlikle silik bir iflas olmayacak. HTC One, yeni bir cihaz almak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken inanılmaz iyi bir akıllı telefon.

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • Tuba 06.Haz.2013 Link to comment

    s3 kullanıp s4 e geçiş yaptım herşeyi iyi güzel ama gerçekten şu sensörler pek bir işe yaramıyor yani sayfa takibi ve bazı özellikleri kapatmış durumdayım rahatlık değil aksine zorluk yapmışlar benim düşüncem yani ekran ve kamera dışında 8 çekirdek vs özellikleri saymazsak s3 değiştirmeye pek degmedi

  • @ All

    Yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar

  • Eğer 2 telefondan birini seçecek olsaydım bu kesinlikle Htc one olurdu. Kamera ve ses mükemmel olmuş.

  • htc one bence bu senenin telefonu olacak. busefer olmuş artık htc one'a kusur bulanların aklından şüphe ederim donanımsal olarak s4 daha iyi olabilir ama en iyi kamera ve ses performansına sahip telefon htc one. donanımsal özelliklerindede çok fazla fark yok hız konusunda 1 saniye daha bekle ne olacak sonuçta ses ve kamera performansı için değer. samsung hiç akıllanmıyor gene tasarım berbat gene plastikten yapmaya devam etsin.

  • Samsung'un tanıtım videolarına bakınca gerçekten etkileyici özellikler, ama pek de mükemmel çalıştıkları söylenemez.Ekran donma ve kilitlenme sebebine nedense pek kulak asmıyorlar.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!