This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

HTC One, Galaxy S4'ün Yarısı Kadar Sattı

Android işletim sistemli telefon pazarında Samsung'un en büyük rakibi olan HTC'nin bu yılın başlarında çıkardığı amiral gemisi modeli HTC One'ın şu ana kadar dünya çapında yaklaşık 5 milyonluk bir satış rakamına ulaştığı açıklandı.

htc one
Bu telefon şimdiden 5 milyon kişinin cebine girdi / © HTC

Son günlerde bazı üst düzey yöneticilerinin istifasıyla sarsılan Tayvanlı teknoloji devi açısından bu rakam umut verici bir istatistik olarak değerlendirildi. Gün içinde yaptığımız haberde de ilettiğimiz gibi Android cihazlarda en başarılı şirket olan Samsung'un yeni modeli Galaxy S4 bir rekora imza atarak bir aynda az bir süre içinde 10 milyonluk satış rakamına ulaşmıştı.

Galaxy S4'le kıyaslanınca, piyasaya rakibinden daha önce çıkan HTC One'ın 5 milyonluk satış rakamı çok yüksek görünmeyebilir, ancak 2012 yılının sonlarında ciddi bir krize giren ve halen bu krizin etkilerinden kurtulmaya çalışan HTC için 5 milyonluk satış rakamının da hayli etkileyici olduğunu düşünüyoruz.

HTC, 2013 yılının ilk çeyrek rakamlarına göreyse, dünyanın en popüler beş akıllı telefon üreticisi arasına girememişti. 

Kaynak: The Verge

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • aylardır htc one bekliyorum. yok tedarik sıkıntısı yok bilmem ne..becerip yaşadığım sehire gönderebilselerdi şu telefonu5milyonbir olacaktı rakam. zorla s4 aldıracaklar bana

  • Htc pne s4e rakip olamaz demistim.Daha ucuz fiyatran girse bu kadar fark olmazdi.Turkiyede teknoloji bilgisi olmayanlar samsung s4 aliyor.Bilgisi olanlarin da cogu s4u tercih ediyor
    Uzgunum htc gercekler acidir :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!