This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android akıllı telefon piyasasında fırtınalar estiren HTC One'ın en iddialı departmanlarından olan ultrapiksel teknolojili kamerasının özelliklerini mercek altına aldık. Özellikle ZOE modunda kullanıcılarına oldukça geniş düzenleme seçenekleri sunan HTC One'ın kamerası hakkında kabaca fikir sahibi olabilmek için videomuza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

HTC One Kamera
HTC One ultrapiksel teknolojili kamerası ile oldukça ilginç bir foto çekim tecrübesi sunuyor / © AndroidPIT

Ultrapiksel Teknolojisi

HTC One'ı kamera anlamında rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ultrapiksel teknolojisi. Peki ama nedir bu ultrapiksel teknolojisi? Bu anlamda daha fazla bilgi almak isteyen okuyucularımız bu linke tıklayarak konu hakkında AndroidPIT haber portalı üzerinde yayınlanan kapsamlı bir yazımızı okuyabilirler. HTC'nin ileri sürdüğü bilgiye göre HTC'nin fotoğraf çekme olayına yaklaşımı "daha büyük piksel" güdümlü. Bu da pazardaki 13 MP'lik kameralardan tamı tamına %300 daha iyi ışık çekebilmek anlamına geliyor.

Yazılım Güncellemesi Sonrasında Kamera

HTC One'ın çok büyük vaadler ile duyurmuş olduğu ultrapiksel teknolojisi cihaz piyasaya ilk sürüldüğünde kullanıcılarını büyük hayal kırıklığına uğratmış, sonrasında ise firma tarafından dağıtılan bir yazılım güncellemesi ile bu sıkıntı aşılmıştı. Bu anlamda HTC One'ı satın lamayı düşünen okuyucularımızın da söz konusu güncellemeyi alma ihtimallerinin oluşundan dolayı bu konuya burada değinmenin faydalı olduğunu düşünüyorum. 

HTC One'ın kamerasıyla ilgili güncelleme öncesi ve sonrasında çekilen fotoğrafları ayrıntılı bir şekilde incelemek için AndroidPIT'in Almanya ekibini Google+ sayfasına göz atabilirsiniz.

HTC One Kamera Özellikleri Videosu

Aşağıda HTC One'ın normal ve ZOE modu olmak üzere kamera özelliklerini kabaca mercek altına aldığımız videomuzu görüntüleyebilirsiniz. Bu video içerisinde HTC One'ın video kayıt özelliğine girmediğimizi ve cihazın sadece fotoğraf çekimi özelliklerini inceleme altına aldığımızı belirtmek  gerekiyor. 


(youtube linki: tıklayınız)

HTC One'ın kamera özellikleri incelemesi hakkındaki görüşlerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. Bu arada HTC One'ın fotoğraf çekim performansının Samsung Galaxy S4 ve HTC One ile karşılaştırıldığı geçmiş tarihli bir yazımızı okumak için buraya tıklamanız yeterli.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!