This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 5 comments

HTC One'ın Kamerası Yazılım Güncellemesi Aldı

HTC yeni cihazı One için 1.29.401.12 numaralı bir sistem güncellemesi dağıtmaya başladı. Söz konusu güncelleme doğrudan doğruya cihazın fotoğraf çekim özelliğindeki bir takım eksiklikleri gidermeye yönelik. Zira HTC One'ın kamera yazılımı EXIF datalarını yanlış şekilde aktardığı için potansiyelinin oldukça altında kaliteye sahip fotoğraflara imza atıyordu. Yeni güncellemenin getirdiklerinin ayrıntılarını yazımızın devamında bulacaksınız.

HTCOne Update teaser

HTC One'ın sistem güncellemesi hakkında firmadan yapılan açıklamada yer alan başlıklar şu şekilde: 

 • Sistem stabilitesinin arttırılması
 • GPS ve lokasyon servislerinde güncelleme
 • HTC Zoe: Ses kalitesinde arttırılmış optimizasyon
 • Kamera: Parametre optimizasyonu
 • Beats Audio: Ses tecrübesinde geliştirme
 • Ve diğer iyileştirmeler

Sözkonusu güncellemeler içerisinde bizi ve HTC One'ın sahiplerini en yakından ilgilendireni ise ''Kamera için parametre optimizasyonu''. Ultra piksel özelliğine sahip olan HTC One hatırlanacağı üzere kendisinden beklenenden çok daha düşük kaliteli fotoğraf çekimi yapmaktaydı. Yeni güncelleme ile bu sıkıntıların önemli derecede üstesinden gelindiğine şahit oluyoruz. Aşağıda HTC One'ın kamerasıyla güncelleme öncesi ve sonrasında yaptığımız fotoğraf çekimlerine baktığınızda aradaki farkı sizlerde hemen göreceksiniz. 

Vergleich Auto
Sol tarafta güncelleme öncesi sağ tarafta ise sonrası çekilmiş fotoğrafları karşılaştırdığınızda güncellemenin kamera yazılımı üzerindeki olumlu etkisini görüyorsunuz. / © AndroidPIT

HTC One'ın kamerasıyla ilgili güncelleme öncesi ve sonrasında çekilen fotoğrafları ayrıntılı bir şekilde incelemek için AndroidPIT'in Almanya ekibini Google+ sayfasına göz atabilirsiniz.

2 Shares

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • Volkan bey merhabalar.Bugün Htc One deneme fırsatım oldu güzel bir cihaz beğendim yalnız birşey sormak istiyorum ayarlardan yazılım versiyonuna baktım da 1.29.401.2 yazıyordu test etmiş olduğum cihaz güncelleme gelmiş cihaz mıdır ?

 • can 27.Nis.2013 Link to comment

  Slm Volkan bey. HTC ONE icin vermis oldugunuuz linki kontrol ettim benim merak ettigim bu incelem güncellemeden öncemiydi yani son gelen güncellmeden sonrami yapildi yapilmaydiysa lütfen benzer bir inceleme güncelleme geldikten sonrada yaparmisniz. simdiden tskürler ha burada siteniz ve tarafsiz yazilariniz cok hosuma gitti

 • @ Can: Önümüzdeki hafta içerisinde Galaxy S4 ile HTC One'ın kaera çekim performansları konusunu da içerien kapsamlı bir video yayınlıyor olacağız. HTC One inceleme testi ve videolarını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

  http://www.androidpit.com.tr/htc-one-inceleme

 • can 26.Nis.2013 Link to comment

  Vaybee bukadar vark ettiyse helalsun gercekten busefer hakkini veriyor
  telefon ilk ciktiginda bazi sitelerde iphone 5 kamerasiyle bazi fotograflari karsilastirmislardi ve iki telefonun yani htc one ile iphone 5 arasinda pek fark yoktu.
  ama bu güncellemden sonra ayni sekilde tekrar kiyaslama yaparsalar kesinlikle HTC ONE birinci gelir.

 • Bayagi fark olmus.İyi ki guncelleme gelmis

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!