This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

HTC One Max'ın özellikleri sızdı

HTC One modeliyle ciddi bir popülarite yakalayan HTC'nin piyasaya çıkarmaya hazırlandığı devasa ekranlı HTC One Max'le ilgili haber ve fotoğraflar sızmaya devam ediyor. Bu kez de nowhereelse.fr adlı web sitesinin ele geçirdiği ayrıntılı bir donanım özellikleri listesi medyaya sızdı. Her ne kadar söz konusu listenin kesin doğruluğundan hiç kimse emin olamasa da, belgedeki özellikler cihazla ilgili şu ana kadar çıkan haberlerle az çok örtüşüyor. 

htc one max china leak 2
Muhtemelen bir hafta içinde söylentilerin doğru olup olmadığını öğreneceğiz. / © VR-Zone

Söz konusu belgeye göre HTC One Max'in teknik özellikleri şu şekilde olacak:

Sistem Android 4.3, HTC Sense 5.5, parmak izi sensörü
Ekran 5.9 inç, 1,920 x 1,080 p
İşlemci Snapdragon S4 Pro, 1.5 GHz / 1.7 GHz (başka bir söylentiye göre Snapdragon 800, 2.5 GHz)
Sistem RAM'i 2 GB
Dahili Bellek 16 / 32 / 64 GB (microSD ile 32 GB'a kadar artırılabilir)
Kamera 5 MP Ultrapixel (arka yüz), 2 MP (ön yüz)
Boyutlar 164.5 x 82.5 x 10.29 mm
Pil 3,300 mAh
Fiyat ~800 USD (beklenen ABD açılış fiyatı)

Yeni sızan bu belgenin daha önce çıkan haberlerle kıyaslayınca bize sunduğu en önemli bilgi HTC One Max'in genişletilebilir micro SD kart yuvasına sahip olacağı ve 16/32/64 GB varyantlarıyla piyasaya çıkacağı. Ancak yayınlanan belgede soru işaretine neden olabilecek bazı ibareler de yok değil. Sözgelimi cihazın ağırlığı 130 gr. olarak verilmiş ama böylesine büyük ekranlı bir telefonun HTC One'ın kendisinden bile (143 gr) hafif olması pek akla yatmıyor. Ayrıca işlemci olarak da daha önce çıkan haberlerde Snapdragon 600 ya da 800'den söz edilirken, bu belgede işlemcinin S4 Pro olacağı söyleniyor. 

leak specifications one max htc
Gerçek olduğu iddia edilen donanım özellikleri listesi. / © nowhereelse.fr

Diğer yandan HTC One Max'in biri Çin pazarı, biri de uluslararası pazar için olmak üzere iki farklı modelle piyasaya çıkacağına dair haberler de var. Dolayısıyla örtüşmeyen donanım özellikleri bu durumla da ilgili olabilir. Zira söz konusu belgeyi sızdıran Steve Hemmerstoffer, daha sonra cihazın ağırlığının 217 gr. olacağına ve bunun "teyitli bir bilgi" olduğuna dair bir açıklamada da bulundu. 

Elbette bütün bu bilgilerin doğruluğunun ancak HTC cihaz konusunda resmi açıklamayı yaptığında öğrenebileceğiz. O zamana kadar atış serbest!

Vasıtasıyla Android Headlines Kaynak: Twitter, Nowhere Else

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!