This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC One Max parmak izi okuyucusuyla mı gelecek?

HTC’nin iddialı fablet modeli HTC One Max hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Merakla beklenen cihazın parmak izi okuyucusuyla geleceği zaten konuşulan bir şeydi, ama bu kez iddialar destekli gibi görünüyor. İnternete yeni düşen görüntülere göre HTC One Max'ın parmak izi okuyucusuyla gelme ihtimali bir hayli yüksek.

HTC One Mini HTC One Max mobilegeeks de
Sırasıyla HTC One Mini, HTC One ve HTC One Max © mobilegeeks.de

Resimler söylentilere göre yıl sonunda tanıtılması planlanan HTC One Max (T6 olarak da biliniyor) modeline ait. Tayvanlı internet sitesi ePrice’dan gelen görüntüler –ki mobil sektörde sızıntı denince akla gelen önemli kaynaklardan- yeni çıkacak HTC marka cihazın arka kameranın altında parmak izi tarayıcısının olacağını gösteriyor.

Telefonun arka kısmında, kameranın altındaki küçük kare bölgenin herhangi birşeyi örtmek için kullanılan stickerlardan değilde tarayıcının bir bölümü olduğunu ispat edebilmek için Tayvanlı site farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar da yayınlamış. Özellikle arka kapağın çıkartıldığı fotoğrafta tarayıcı net şekilde görülebiliyor.

Dahası parmak izi tarayıcısının tam olarak hangi amaçlar için kullanılacağı kesin olmasa da – muhtemelen kilit ekranı için kullanılacak - telefonun hızlı ayarlar menüsünde tarayıcı ayarlarına erişebileceğimiz, “parmak izi” formunda bir menü sekmesi bulunuyor. Aşağıdaki kimi resimlerden de anlayacağınız üzere bazı ekran görüntüleri bulanıklaştırılarak sunulmuş ki bunun bize hiç yararı dokunmuyor.

Bunların yanı sıra parmak izi okuyucusuna sahip olacağı iddia edilen tek telefon HTC One Max değil. iPhone 5S’ de de büyük ihtimal bir parmak izi tarayıcısı bulunacak ayrıca uzun süredir beklenen LG G2’de de bu özelliğin olacağı tahmin ediliyor.

Sunulan görüntülerden kefil olmamız mümkün değil tabii ki. Fakat görüntülerdeki HTC One Max daha önce sızdırılan fotoğraflardakine oldukça benziyor.

Vasıtasıyla Androidauthority.com Kaynak: ePrice

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!