This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

[Söylenti] HTC One Mini ve HTC One Max Yolda

HTC'nin yakın zamanda, amiral gemisi modeli olan HTC One'ın küçülmüş ve büyümüş versiyonları olan iki cihazı daha piyasaya süreceği iddia ediliyor.  Alman GSM operatörü O2'den sızdırıldığı iddia edilen bir iç yazışma belgesine göre HTC One Mini ve HTC One Max şimdiden şirketin dağıtım listesine girmiş durumda.  

htc one mini 4
HTC One ve HTC One Mini'ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf! / © Forte

2012 yılını ciddi bir mali krizle kapatmasına rağmen, dünya çapında hayli popüler olan HTC One modeliyle biraz olsun toparlanan Tayvan şirketi HTC'nin uzun süredir konuşulan HTC One Mini modelinin yanısıra HTC One Max adını taşıyaca bir cihazı da piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia edildi.

Almanya'nın en büyük GSM operatörlerinden biri olan O2'den sızdığı iddia edilen bir iç yazışma belgesine göre, HTC One Mini siyah ve gri, HTC One Max da gri renklerde olmak üzere şirketin gelecekte satacağı cihaz listesinde bulunuyorlar. Ancak söz konusu belgede cihazların teknik özelliklerine ve ne zaman piyasaya çıkacaklarına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor.

HTC One Mini'yle ilgili daha önce çıkan haberlerde, cihazın 4.3 inçlik ekran boyutu ve çift çekirdekli işlemciyle geleceği iddia edilmişti. Yine aynı söylentilere göre HTC One Mini, 2 GB sistem RAM'ine ve 16 GB dahili belleğe sahip olacak. HTC'nin amiral gemisinin daha büyük ekranlı bir versiyonu olarak tasarlanan HTC One Maz'ın ise 5,9 inçlik devasa bir telefon olacağı ve 2,3 Ghz'lik işlemcisiyle bir performans canavarı olacağı söyleniyor.

htc one mini 5
HTC One Mini böyle görünebilir! / © Forte

Yine şirket tarafından doğrulanmamakla birlikte şimdilik M4 olarak da kodlanan HTC One Mini'nin yaz ayları sona ermeden piyasaya çıkabileceğine dair dedikodular bulunuyor.

HTC'nin en büyük rakibi olan Samsung'un amiral gemisi modeli olan Galaxy S4'ün mini versiyonu S4 Mini'yi resmen duyurduğu ve ön sipariş almaya başladığı düşünülürse, Tayvanlı teknoloji devinin de bir an önce harekete geçmesi kaçınılmaz. Bakalım HTC One'ın bu küçülmüş ve ucuzlatılmış versiyonu Türkiye'ye ne zaman gelecek.   

Vasıtasıyla MobiFlip Kaynak: TechRadar

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!