This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

[Güncelleme] HTC One Parça Eksikliğinden Gecikebilir. Gecikecek!

HTC, kendine has "ultrapiksel" özelliğe sahip HTC One modeliyle bu sene üst seviye rakiplerinden sıyrılmaya çalışıyor. Fakat daha şimdiden bazı bileşenlerindeki arz yetersizliği nedeniyle üretim hattında gecikmeler meydana geldi. Peki cihaz ne zaman Avrupa ve Türkiye pazarına girecek?

htc one

Gerçekten de mobil şirketleri anlamakta bazen güçlük çekmiyor değiliz. Sony ta Ocak ayında HTC ise geçtiğimiz Şubat ayında tüketiciye tanıtıldı. Sony'nin Xperia Z'si bir hayli gecikti fakat sonunda gelebildi; öte yandan HTC One'ın pazara girişi gelecek hafta olacaktı fakat iki bileşenindeki aksamadan dolayı -mikrofon girişi ve kamera modülü- gecikmeye maruz kaldı. Siz de takdir edersiniz ki kamera modülünden kasıt HTC One'ın öne çıkardığı ultrapiksel kamerasından başka bir şey değil.

Bu firmaların cihazları peşi sıra böyle paldır küldür tanıtmalarının nedeni ise tabii ki benim açımdan Galaxy S4'ün gazabından korunmak istemeleri. Fakat yine de görünen o ki stratejilerini hayata çok da başarılı bir şekilde geçiremediler. Bu haberlere bakılırsa Almanya O2'nun sitesinde cihaz 3 gün içinde satışa çıkacağı söylense de tüketiciler stok yetersizliğiyle karşılaşabilir.

Diğer bir soru ise: "HTC One Türkiye'ye ne zaman gelecek?" İnternette dolaşan -kesin olmayan- haberlere göre cihaz Nisan'ın ortasında Türkiye'ye -büyük ihtimalle- Vodafone aracılığıyla giriş yapacak. Fakat bence cihaz Türkiye'ye Nisan'dan önce giriş yapabilir.

Bize de HTC One'daki bu üretim hattı problemlerinin asılsız olduğunu temenni etmek kalıyor.

Güncelleme (13.03): Temennimiz malesef gerçekleşmedi. Engadget'ta HTC'nin resmi açıklamasına göre HTC One'ın tüm dünyadaki siparişleri Nisan ayında henüz netlik kazanmamış bir tarihe ertelendi. Cihaz öncelikle belli ülkelerin pazarlarına girdikten sonra diğerlerine girecek. Almanya'daki gibi ön sipariş veren tüketiciler ise cihazları almaya Mart ayının sonunda başlayacak (ki bu da garanti değil).

Malesef bu haber doğrultusunda HTC One'ın Türkiye'ye giriş tarihi de bir hayli sarkacak gibi gözüküyor. Öte yandan biz AndroidPIT ekibi olarak dünyada HTC One'a şu an için sahip olan sayılı şanslı insanlardanız. Cihazın ofise ilk gelişinde yarattığı coşkuyu buradan izleyebilirsiniz. :)

(Fotoğraf hakları: HTC)

Kaynak: phandroid

2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!