This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC One X+ ile Nexus 4 AnTuTu Performans Testinde Kapıştı

Performans testleri içerisinde kendisine haklı bir saygınlık edinmiş olan AnTuTu'nun üçüncü sürümü yayınlandı. Geçtiğimiz hafta elimize ulaşan Nexus 4 ile AndroidPIT ekibi tarafından büyük beğeni toplayan HTC One X+'yı AnTuTu'nun son sürümünde kapıştırdık. AnTuTu'nun son sürümü ile gelen yenilikler ile HTC One X+ ve Nexus 4 karşılaştırma sonuçlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

AnTuTu'nun son sürümündeki en dikkat çekici yeniliklerden bir tanesi yeni kullanıcı arayüzü. İkinci olarak göze çarpan özellik ise OpenGL ES 2.0 tabanlı çalışan 3D grafik test kriterinin gelmiş olması. Grafiklerin üç boyutlu testine imkan veren bu özelliğe ek olarak 2D yani iki boyutlu ekran performansı ölçen test kriterlerinde de anlamlı iyileştirmeler var.

AnTuTu'nun Üçüncü Sürümü ile Gelen Yeniliklerin Listesi

  • Yeni OpenGL ES 2.0 3D performans testi kriteri
  • Tüm 2D performans kriterlerinde iyileştirme
  • Diğer cihazlarla karşılaştırma imkanı tanıyan skorlama işlemlerinde geliştirmeler
  • Modifikaston koşulllarında uygulamanın yeni modifikasyonu tanıması
  • SD card girişi tanıma işlemlerinde geliştirme
  • Web sitelerindeki pop-up ve bug hatalarında iyileştirmeler
  • Ana ekrandaki uzun süren beklemelerde iyileştirme
  • İtalyanca ve Ukraynaca dillerine tercüme

Nexus 4 ile HTC One X+ Kapışması

Yenilenen AnTuTu ile Nexus 4 ve HTC One X+ 'in performanslarını karşılaştırdığımızda her iki cihaz için elde ettiğimiz sonuçların hemen hemen birbiri ile aynı olduğunu gördük. AndroidPIT Almanya Editörü Nico Heister tarafından yapılan testin sonuçlarından alınmış ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.


Nexus 4 solda, HTC One X+ sağda

Yukarıdaki ekran görüntülerinde Nexus 4'ün toplamda 16,117 puan HTC One X+'nın ise 16,243 puan almış olduğunu görüyoruz. AnTuTu kriterlerine göre yarışı burun buruna tamamlayan cihazların karşılaştırmalı performanslarında HTC One X+'nın RAM, işlemci ve I/O (veri giriş çıkış)  alanlarında Nexus 4'e üstünlük sağladığı görülürken, Google'ın yeni nesil telefonunun grafik performansının rakibini geride bıraktığı görülüyor.

Eğer sizlerde rakamlara ve karşılaştırma kriterlerine bizler kadar düşkünseniz sizlere AnTuTu'nun son sürümünü indirmenizi öneririz. AnTuTu'nun son sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Ekran Görüntüleri Nico Heister / AndroidPIT

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!