This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

HTC One X+ Resmi Olarak Tanıtıldı: Android'in Yeni En Hızlı Telefonu

 Cebinde her zaman piyasadaki  en hızlı telefonu taşımaya meraklı kullanıcılara önemle duyurulur: HTC One X+ resmi olarak tanıtıldı!  Akıllı telefon piyasasındaki taşları yerinden oynatmasına kesin gözle bakılan, Samsung Galaxy S3 ve de iPhone 5'in can düşmanı HTC One X+'nın kesinleşen teknik özelliklerini ve de HTC 'nin açıklamalarını bu yeni cihazın  tanıtımına katılan editörümüz Klaus’dan aldığımız haberler ışığında aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Genel Hatlarıyla HTC One X+

Samsung’un özellikle Galaxy S3’ü tanıttıktan sonraki önlenemez çıkışı karşısında bocalayan HTC kısa zamanda yaptığı akıllı yatırım ve de dönüşüm sonrasında HTC Desire X ve de HTC One X+ ürünleriyle adeta yeniden hayat buldu. Yeni HTC One +’nın teknik özellikleri şu anda Galaxy S3’ü net bir şekilde geride bırakarak Android akıllı telefonların şampiyonlar liginin en iddialı cihazı ünvanını alıyor.

Yılın son çeyreğinin en büyük bombasını One X+ modeli ile patlatan HTC’nin ürün müdürü Fabien Nappenbach yeni cihazlarını dünyaca ünlü Alman Otomobil markası Audi ile karşılaştırdı. Aslına bakılırsa 1.7 Ghz’lik Tegra 3 dört çekirdekli işlemcisi, 32 ve 64 GB’lık dahili hafıza seçenekleri, 8 megapiksellik kamerası ve de Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile yeni HTC One X+ benim gözümde şu anda akıllı telefon piyasasında bir Audi A6 havasına sahip. 

Yeni HTC One+'nın iki farklı arka kapak renk seçeneği bulunuyor

HTC One+’nın donanımsal özellikleri içerisinde beklentilerin ötesine geçen 2100 mAh’lık pil gücü gerçekten dikkat çekici. Her anlamda HTC One X’in önüne geçen bu yeni ürünün kamera özellikleri de tatmin edici. Zira 1080 piksel video kayıt yapma gücüne sahip olan cihazın arka yüzünde bulunan kameranın görüntüleme kapasitesi 8 megapiksel.

HTC One X+ için en erken olası çıkış tarihi içerisinde bulunduğumuz Ekim ayının ortası gibi gözükmekte. Cihazın sunumunda yapılan açıklamada ilk etapta sadece 32 GB’lık versiyonun raflarda yerini alacağı söylendi. Yeni HTC One X+’nın Avrupa satış fiyatı ise 649 EUR (Yaklaşık 1500 TL) olarak belirlenmiş. 

 

HTC One X ve HTC One S için Android Jelly Bean Güncellemeleri

Bu arada HTC’nin tanıtım etkinliğinde HTC One X ve de HTC One S kullanıcıları içinde güzel bir haber aldık. Söz konusu cihazlarda önümüzdeki Kasım ayından itibaren Android Jelly Bean işletim sistemine ve de HTC’nin en güncel kullanıcı arayüzü olan HTC Sense 4+’ya yükseltme güncellemeleri gerçekleştirilecek.

HTC’nin Samsung Galaxy S3 ve de yeni iPhone 5’in başına çorap örecek olan ürünü HTC One X+’nın donanımsal özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

 
• 134.36 x 69.9 x 8.9 mm boyutlar
• 135 gram ağırlık
• 4.7 inçlik Super LCD2 Dokunmatik ekran / 720p HD çözünürlük/ Dayanıklı Gorilla Glass 2 cam
• 1.7 Ghz Nvdia Tegra 3 Quad-Core işlemci
• Android 4.1 (Jelly Bean) işlemci
• 2100 mAh pil gücü
• Mikro sim kart
• 32 GB ve 64 GB dahili hafıza seçenekleri
• Bluetooth 4.0
• 8 megapiksel arka, 1.6 megapiksel ön kamera
• 1080 piksel HD video kayıt yapma özelliği
• NFC – Yakın alan iletişim özelliği

 


 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!