This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

HTC One X ve One X+ kullanıcılarına kötü haber

Bütün Android kullanıcıları heyecanla Android’in yeni sürümünün telefonlarına geleceği günü beklerken HTC kanadından moral bozucu haberler geldi. Görünen o ki HTC, Samsung’un bir adım daha gerisine düşecek!

HTC One X
HTC'nin One X modeli / © HTC/AndroidPIT

HTC’nin 2012 yılında piyasaya sürdüğü, o zamanki amiral gemisi One X ve onun güncelleştirilmiş versiyonu olan One X+ cihazları için bir güncelleme darbesi geldi. HTC İngiltere ve HTC Hollanda’nın resmi twitter hasaplarından verilen bilgilere göre iki cihaz da Android’in 4.2.2 sürümünde kalacak. İki

farklı ülkeden verilen bilgilere göre (HTC One X bilgisi İngiltere’den One X+ bilgisi ise Hollanda’dan paylaşıldı) bu cihazlara artık Android yazılım desteği verilmeyeceği belirtildi. Ayrıca HTC'nin Hollanda resmi hesabından verilen bilgilere göre One X+ cihazının ara yüzü de Sense 5.0'da kalacak.

HTC UK One X
HTC'nin resmi İngiltere Twitter hesabına yöneltilen bir soru üzerine yetkililer One X'in artık Android güncellemesi almayacağını duyurdu. / © Twitter

İki cihazda da Nvidia’nın Tegra 3 işlemcisi yer alıyor. 2012 model Nexus 7’lerden bilindiği üzere Tegra 3 işlemcileri Android’in 4.4 sürümüyle tam uyum içinde çalışıyor. Ayrıca One X+ modelinin Android’in 4.1 sürümüyle piyasaya çıktığı düşünüldüğünde , başarılı amiral gemi modeli yalnızca 1 kere kapsamlı bir Android güncellemesi almış olacak.

HTC NL OneX plus
Bir kullanıcının One X+ modelinin ne zaman Android güncellemesi alacağını sorması üzerine HTC'nin Hollanda resmi hesabından İngiltere'ninkine benzer bir cevap geldi; One X+ modeli Android 4.2.2'de kalacak! / © Twitter

Azılı rakibi Samsung Galaxy S3’ün 4.2 güncellemesini atlayarak direkt olarak Android 4.3 güncellemesi alacağı düşünüldüğünde HTC sahiplerinin canı daha çok sıkılacak. Ancak şunu da belirtelim; HTC kullanıcılarının bir imza kampanyası başlatarak telefonlarına Android güncellemesi talep etmeleri de bekleniyor.

Umarız kısa sürede HTC kullanıcıları taleplerini dile getirir ve HTC cephesinden olumlu yanıt gelir. Aksi taktirde HTC, yaralı finansal durumuna bir de kötü itibar ekleyecek!

2 comments

Yeni yorum yaz:
 • ersun ş. 09.Şub.2014 Link to comment

  htc bi müşteri kaybetmiş oldu.zaten herkes sense arayışını beyeniyo ama ben hiç beğenmiyorum sırf bu yüzden launcher kullanıyorum

 • zaten her 2 telefon da s3'den daha pahalı şuan. sonra da diyorlarki htc niye batıyor. htc telefonların ya fiyatı yüksek ya da donanımı düşük.
  s3 ~ 1000 TL - one X ~ 1200 TL
  s4 ~ 1400 TL - htc one ~ 1600 TL
  note 3 ~ 3 GB ram s800 işlemci - one max ~ 2 GB ram s600 işlemci
  s4 mini ~ 1000 TL - one mini ~ 1200 TL
  s3 mini ~ 1 GB ram - desire x ~ 700mb ram ve ön kamera yok.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!