This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

HTC One ile Xperia Z Karşılaştırma Videosu

2013 yılının ilk çeyreğinin en önemli cihazlarından olan Tayvanlı HTC'nin One'ı ile Japon teknoloji devi Sony'nin Xperia Z telefonları bugünkü testimizde mercek altındalar.Hem donanım hem de yazılım olarak birinci sınıf olan bu cihazlar arasındaki karşılaştırma videomuzu ve ayrıntıları yazının devamında bulacaksınız.

sony xperia z htc one teaser

HTC One ile Xperia Z arasındaki karşılaştırmada kullanmış olduğumuz kriterler dizayn ve işçilik oluyor. Sonrasında odakladığımız nokta ise kağıt üzerinde işlemci anlamında hemen hemen aynı donanımsal teknik özelliklere sahip olan cihazların kullanıcı arayüzleri oluyor. 

HTC ve Sony'nin önemli ölçüde farklılaşan kullanıcı arayüzlerini inceledikten sonra sıra cihazların web tarayıcı kullanım ve uygulama yükleme işlemlerindeki hızlarının karşılaştırılmasına geliyor. Cihazların ekran ve görüntü kalitelerinin mercek altına bölümün sonrasında ise kamera çekim performansları ile video oynatma özellikleri karşılaştırılıyor.

Testimizin detaylarını Türkçe anlatım ile aşağıdaki videoda bulacaksınız. 

(youtube linki: buradan)

Her iki cihaz arasındaki karşılaştırmada kullandığımız kriterlerin hemen hepsinin farklı kazananları olmasına rağmen genel bir sonuca ulaşmak pek mümkün değil. Hem HTC One hem de Sony Xperia Z alıcısını pişman etmeyecek son derece kaliteli ve birinci sınıf akıllı telefonlar. 

HTC One ile Xperia Z arasındaki karşılaştırma videomuz hakkındaki görüşlerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!