This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Karşılaştırma] HTC Sense 5 mi Yoksa Sense 4+ mı?

 HTC'nin çok sevilen Sense kullanıcı arayüzünün son sürümü olan Sense 5'in ekran görüntüleri Android Camiası'nın kalbinin attığı XDA-Developers isimli forum üzerinde yayınlandı. Ben de bu forum üzerinde görmüş olduğum ekran görüntüleri ile HTC Sense 4+'daki karşılıklarını kıyasladım. İlk izlenimlerime göre HTC'nin yeni kullanıcı arayüzünde Android kullanım tecrübesini daha da modern bir noktaya taşıdığına şüphe yok.

Yazının hemen girişinde ve de aşağıda yer alan ekran görüntülerinin sol tarafında görmekte olduğunuz HTC Sense 5 ekran görüntüleri XDA Developers forumuna ''mdeejay'' adı ile kayıtlı bir HTC Droid kullanıcısı tarafından paylaşılmış. Android 4.1.2 yüklü bir HTC Droid kullanılarak alınan ekran görüntülerinin sağ tarafında yer almakta olan HTC Sense 4+ kullanıcı arayüzüne birçok okuyucumuzun aşina olduğunu düşünüyorum.


Yeni HTC Sens 5 Arayüzünde metal yüzük şeklinde yer alan ekran kilidi açma fonksiyonu kaldırılmış

5 numaralı uzantıya sahip olan yeni sürümü ile HTC'nin zaten doğru olduğu yoldaki yürüyüşünün daha da sağlamlaştığını söylemek mümkün. Android saat widgetları içerisinde kendisine çok özel bir yer edinen Sense serisinin sonuncusunda çok daha mütevazi bir dijital saate yer verilmiş olması dikkat çekiyor. Saat widget'ındaki yaklaşımdan genel dizayna yönelik çıkarımlar yapmak da mümkün. Yeni Sense arayüzü çok daha mütevazi ve aynı zamanda modern bir görünüme sahip.


HTC Sense 5 ile yeni hava durumu gösterimi: Daha modern bir tasarım
 

Yeni Sense 5 Kulllanıcı Arayüzü HTC M7'de Kullanılacak Mı? 

Bundan yaklaşık dört hafta sonra Barcelona'da yapılacak olan Mobile World Congrress Etkinliği'nde tanıtılması beklenen üst düzey akıllı telefon ''HTC M7''  içerisinde bu yazıya ekran görüntüleri ile konu olmuş olan yeni Sense 5'in kullanılmasına kesin gözle bakabiliriz. 5 inç ekranlı, polikarbon alaşımlı yekpare kasalı, 1080 piksel çözünürlüüklü olması beklenen HTC'nin yeni amiral gemisi M7'nin sunumu HTC Sense 5 ile daha da farklı bir boyut kazanıyor.


Ayarlada çok önemli bir değişiklik göze çarpmıyor  (Solda: HTC Sense 5 / Sağda HTC Sense +)

 


Telefon görüşmesi menüsündeki farklılıklar  (Solda: HTC Sense 5 / Sağda HTC Sense +)

 Sistem bilgilerinin gösterimi arasındaki farklılıklar (Solda: HTC Sense 5 / Sağda  HTC Sense +)
 

 

Ekran görüntüleri: xda-developers ile desteklenmiştir, A.S / AndroidPIT

Kaynak: Engadget

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!