This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC Tablet Bilgisayar Sektöründen Çekiliyor

 HTC tarafından üretilen tablet bilgisayarları beğenen ve de firmanın yeni ürünlerini bekleyenleri üzecek bir haberimiz var. HTC’nin online iletişim biriminin başındaki Jeff Gordon tarafından yapılan açıklamaya göre firma yakın gelecekte yeni bir tablet bilgisayar geliştirme ve üretim faaliyetlerinde bulunmayacak.

 ‘Bizim için mükemmel bir öğrenme süreciydi ve iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum’ şeklinde bir açıklama ile Tayvanlı teknoloji devinin bir defteri kapattığını açıklayan Jeff Gordon bu segment içerisinde yer alan gelişmeleri yakından takip edeceklerini belirtti. Böylece son zamanlarda HTC’nin Nexus 7’ye rakip bir tablet çıkaracağı söylentilerinin omurgası çökmüş oldu.

HTC Flyer, Evo View 4G ve Jetstream ürünleri HTC’nin kendisine has Scribe kalem teknolojisi ile kullanıcılara sunmuş olduğu tablet bilgisayarlardı. Fakat HTC bu kalburüstü ürünlerinde beklediği satış performansına hiç biz zaman ulaşamadı ve de zarar etti.

Son zamanlarda HTC’nin kurumsal ekonomik performansı ile ilgili üst üste gelen kötü haberler sonrasında firmanın bugüne kadar pek fazla varlık gösteremediği tablet bilgisayar segmentinden kısa vadede çıktığını açıklaması benim için çok da sürpriz olmadı.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarınızla aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!