This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC, Türkiye'de hatalı ürün mü satıyor?

HTC One'ın Türkiye'de satılan modellerinin hatalı olduğu iddia edildi. Sorunun varlığını doğrulayan şirket, sadece ilk gelen seride böyle bir sorunla karşılaşıldığını açıkladı.  

htc one cyanogenmod
Türkiye'ye gelen HTC One'larda sorun olduğu doğru mu? / © AndroidPIT

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC'nin bu yılın başında çıkan amiral gemisi modeli HTC One kısa süre önce Türkiye'de de satışa sunuldu. Hatırı sayılır bir ilgiyle karşılaşan cihazla ilgili övgülerin yanısıra, bazı şikayetletin de gelmesi gecikmedi.

Ülkenin en popüler web sitelerinden biri olan Ekşi Sözlük kullanıcılarından “nailgg”nin ifadelerine göre, kullanıcının satın aldığı HTC One'ın “ekranında ölü pikseller, kasanın üstünde açıklıklar ve birçok başka sorun” bulunuyordu. Yine aynı kullanıcı, HTC ile iletişime geçtiğinde sorunun ne olduğunun anlaşılması için cihazın kendilerine gönderilmesi istendiğini belirtiyor ve cihazı gönderen arkadaşlarının şirketten iki hafta boyunca cevap alamadıklarını da belirtiyor.

HTC Türkiye'nin sitemize yaptığı açıklama

Konuyla ilgili olarak temasa geçtiğimiz HTC Türkiye'nin AndroidPIT.com.tr'ye yaptığı açıklamaya göre ise söz konusu sorun sadece ilk seri cihazlarda yaşandı.

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

“HTC One cihazlarımızın ilk serisinden bazı cihazlarımızda bu sorun maalesef mevcut. Ancak daha sonraki serilerde asla böyle bir problemle karşılaşılmadı. Bunun yanısıra, bu sorunla karşılaşan kullanıcılarımızın cihazlarını kutulu olarak değiştirmekteyiz. Sonuçta elektronik bir cihaz ve buna benzer arızalar çıkması her zaman muhtemeldir” 

HTC'nin satışlara oranla arıza oranının %2 olduğunun da vurgulandığı açıklamada, bunun diğer tüm elektronik firmaların arıza oranından çok daha az olduğu ve şirketin kullanıcılarını asla mağdur etmemeye çalıştığı belirtildi. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!