This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Her şey ürün çeşitliliğiyle alakalı!

Windows 8’li yeni telefonlar dün Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre Huawei ve Nokia dışında Samsung ve HTC tarafından da yapılacak. Nokia ilk Windows 8’li modeli piyasaya sunacakken ve diğer üreticiler kendi cihazlarını bir süre sonra piyasaya sunacak.

Nokia (eklemeliyiz ki biraz naifçe) tüm servetini Windows işletim sistemine yatırırken HTC ve Samsung için Windows 8 sadece yatırım yaptıkları iki işletim sisteminden biri. Ürün çeşitliliğinin arkasında yatan fikir görünen o ki Nokia’ya henüz ulaşmamış.

Peki ama bu Android için ne anlama geliyor? Tabii ki yeni Windows 8 bir tehdit. Yeni güncellenmiş açılış ekranıyla kullanıcılar ekranlarını Android’dekine benzer bir şekilde ayarlama olanağına erişecek. Yeni açılış ekranı estetiksel açıdan dinamik olduğu için şimdiye kadar görülmemiş çok ileri bir seviye ekran düzenleme olasılığı olacak. Diğer iyi yanları NFC teknolojisi, quadcore desteği ve daha iyi entegre olmuş Skype.

Ama bir yandan Android yeni OS piyasaya sürüldükten sonra halihazırdaki modellerine güncellemer sunmaya devam ederken (yavaş olsa da), öte yandan Windows bu tarz bir işe girişmeyecek. Sadece Windows 7.8 işletim sistemine sahip telefonlar yeni açılış ekranına sahip olacak, o kadar.

Windows 8’in yeni açılış ekranı nasıl gözüküyor bakmak için aşağıdaki kısa videoya bir göz atın:

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!