This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Huawei Ascend D1 Quad XL: İlk İzlenimler

Haftasonunda Huawei’nin yeni dört çekirdekli Android telefonu Ascend D1 Quad XL’yi kurcalama fırsatım oldu. Her ne kadar kapsamlı bir paket açılımı yazısı hazırlamaya vaktim olmamış olsa da yine de bu cihazın teknik özelliklerini test etme imkanı buldum. Ulaştığım sonuçlar ise kesinlikle tatmin edici.

Hızlı  Quad-Core işlemci

Huawei’nin quad-core K3V2 işlemcisi cihaz içerisinde yüklü olan Android 4.0’ı adeta uçuruyor. Android 4.0 üzerine kurulu olan Galaxy S3’ün performansıyla arasında ciddi bir fark görünmemekte. Zaten AnTuTu göstergelerine baktığınız zaman bu cihazın rakipleriyle karşılaştırıldığında ne kadar yüksek bir performans sergilediğini göreceksiniz.

Aşağıda görütülenen test sonuçlarına göre Huawei Ascend D1 Quad XL’nin hız alanında elde ettiği puan 10951. Galaxy S3’ün 11860 puan aldığı bu test kapsamında Huawei hiç de fena bi performans göstermiyor. Kendi işlemcisini kendi üreten Çinli teknoloji firması Huawei’nin şu anda 1.2 Ghz olan bu cihazı piyasaya 1.4 Ghz olarak sürmeyi planladığını göz önünde bulundursak aşağıdaki test skorlarında mutlaka olumlu bir ilerleme olacaktır.

 

 

Bu arada cihazda hoşuma gitmeyen bir nokta ağırlığı oldu. 150 gram ağırlığa sahip olan bu cihaz ile 133 gram ağırlığa sahip olan Samsung Galaxy S3 arasındaki 20 gramlık fark çok net bir şekilde hissediliyor ve Ascend D1 Quad XL’nin maalesef bir tuğla gibi hissedilmesine yol açıyor.

Yeni Emotion Arayüzü

Touchwiz araüyüzüne sahip bir cihazın keyfini süren bir teknoloji meraklısı olarak Huawei’nin çıkardığı arayüze pek olumu bakamamakla beraber bu yeni ara yüze sahip cihazları kullandıkça önyargılarımdan biraz olsun uzaklaştım. Ascend P1 cihazında deneme fırsatını yakaladığım Emotion arayüzü görünüş olarak değil (Her zaman Android’in orijinal arayüzünü tercih ederim) ama performans olarak benden tam not aldı.

 

Emotion arayüzü Huawei’nin resmi web sayfası üzerinden indirilebilir. Şu an için sadece Ascend P1 CL ve Huawei Honor telefonlarıyla uyumlu. Android Ascend D1 Quad ise görünüşe göre ilk etapta sadece Android arayüzü ile tüketicilerin ilgisine sunulacak.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!