This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Huawei Ascend P6 Fotoğraf ve Özellikler

iPhone neden başarılı? Bunun bir nedeni piyasada tasarımını kopyalamak isteyen / kopyalayan birçok modelin olması. Huawei bu son üst düzey telefonuyla bunu mu hedeflemiş bilinmez fakat yeni tasarımın iPhone hatlarına sahip olduğu kesin. Sızan fotoğraflar ve özellkleri haberimizde bulabilirsiniz.

Huawei P6 500x361
© Weibo.com

Huawei fiyat/özellik açısından kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken fakat kanımca Türk tüketicileri tarafından oldukça göz ardı edilen bir şirket. Aslına bakarsanız 2013 ilk çeyrek rakamlarına baktığınızda Sony ve HTC'nin olmadığı listede LG'den sonra (% 4.8) %4.4'lük dünya pazarı payıyla dördüncülüğü çekiyor. Bunu Huawei'in ucuz olması veya Çin pazarında egemen olması gibi nedenlere bağlayanlar olabilir fakat yine de rakamlar ortada. İlk çeyrekte yaklaşık 10 milyon adet akıllı telefon satmayı başarmış bir şirketten bahsediyoruz. (Burada üstünde durmak istediğim nokta aslında belli başlı markalara saplanmamamız ve diğer seçenekleri de hesaba katmamız gerektiği).

Konuya dönecek olursak aşağıdaki fotoğraflar iddia edildiği üzere Huawei'in çıkartacağı ve S4 ve HTC One ile kapışacağı en üst seviye telefonu. Tasarım sizin de gördüğünüz üzere direktman iPhone'u andırıyor. Yani tüketici bir "iPhone kopyasını" kullanmaktan ne kadar hoşlanır bilemiyorum (ben hoşlanmam). 

Tasarımda yaratıcılıktan benim açımdan sınıfta kalan cihazın özellikleri ise hiç yamana atılır cinsten değil:

  • 4.7 inç 720p HD ekran
  • 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci  
  • 2 GB of RAM 
  • Android 4.1.2
  • 32 GB dahili hafıza
  • Çift SIM kart girişi 
  • 6.18 mm kalınlığında

​Gördüğünüz gibi donanımda sınırları zorlayan bir cihazla karşı karşıyayız. Belki bir bütün olarak değerlendirmek için bir benchmark testinin sonuçlarını görmek gerek fakat kalınlık kriterinde iPhone 5 (7.6 mm), Galaxy S4 (7.9 mm), HTC One (9.3 mm) ve Xperia Z'yi (7.9 mm) ezip geçmiş durumda gözüküyor.

P6'nın sızan diğer fotoğrafları:

Huawei Ascend P6 001
© Nowhereelse
Huawei Ascend P6 002
© Nowhereelse
Huawei Ascend P6 003
© Nowhereelse

Kaynak: gadgetsworld99

2 Shares

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!