This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Huawei'den zarafet örneği; Ascend P7'nin basın fotoğrafları sızdı

Android dünyasındaki denizlerde fırtınalar dinmiyor! HTC One 2'nin ardından Çinli üretici Huawei'nin yeni modeli Ascend P7'nin de basın fotoğrafları sızdı. Ascend P6 modelinin iPhone'a benzerliği yüzünden zaman zaman eleştiri oklarına hedef olan Huawei, Ascend P7 modeliyle oldukça özgün ve zarif bir tasarıma imza atacak.

rueckseite mitte logo
 / © AndroidPIT

Yeni yılın gelmesiyle birlikte irili ufaklı hangi milletten olursa olsun bütün akıllı telefon üreticilerinde bir hareketlilik söz konusu. Özellikle cep telefonu satışlarının 1 milyar adedi geçtiği haberleri pazarın ne kadar büyük ve vahşice büyüdüğünün göstergesi. Pazar bu denli vahşi olunca pay kapabilmek için üreticiler de hırçınlaşıyor ve adeta birbirleriyle savaşıyorlar. Şimdiye dek bu savaştan Çinli tüketiciler Çin pazarı dışında büyük paylar koparamadı fakat bu durum değişeceğe benziyor. Artık Avrupa pazarına açılmayı hedefleyen Çinli üreticiler, Avrupa'da tanınmasalar da oldukça başarılı modellere imza atıyorlar.

Huawei logo 2
Çinli Huawei Türkiye'de fazla bilinmese de oldukça başarılı bir şirket.  / © Huawei/Wikipedia

Huawei de önemli Çin firmalarından birisi. Ama Huawei'yi ne kadar tanıyoruz? Nasıl telefonlar üretir, Dünya'daki ve Türkiye'deki yeri nedir? Kuruluşu 1987 yılına dek dayanan Huawei her ne kadar özel bir şirket olsa da çalışanlarına ait. Yaklaşık 140 bin adet çalışanı bulunan Huawei 2012'de Ericsson'u geçerek Dünya'nın en büyük iletişim araç-gereçleri satan firma ünvanını elde etti. İçide Türkiye'nin de bulunduğu 20 farklı ülkede Ar&Ge (Araştırma ve geliştirme) çalışmaları yürüten Huawei'nin 140 bin çalışanının yaklaşık %46'sı Ar&Ge'de görev yapıyor. Çinli dev 2011 yılında Ar&Ge faaliyetlerine 3.7 milyar dolar (yaklaşık 8 milyar TL) yatırım aktardı. Türkiye'de ise gerek Turkcell'e ürettiği T10 ve T20 cihazlarıyla gerekse de kendi cihazlarının satışıyla kendine bir yer edinmiş durumda.

Huawei Ascend P7 surfaces
Weibo'nun iddiasına göre Ascend P7 böyle görünecek. Oldukça güzel!© Weibo

Gelelim Huawei'nin merakla beklenen yeni modeli Ascend P7 ile ilgili kısıma! Çinli Weibo'dan Huawei'nin basın fotoğrafları olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı. Paylaşılan resimde oldukça şık tasarımıyla dikkat çeken yeni Ascend P7, farklı renklerle de farklı zevklere hitap edebilir. Henüz teknik özelliklerine dair bir bilgi bulunmayan Huawei'nin bu modeli gzel bir donanıma (ve her Çin'den gelen ürün gibi) uygun bir fiyata sahip olursa Avrupa pazarında önemli başarılara imza atabilir.

Siz Huawei Ascen P7'nin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?  

Vasıtasıyla phoneArena Kaynak: Nowhereelse, Wikipedia

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!