This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Huawei Honor 3’ten sürpriz özellik: su ve toz koruması

Çinli teknoloji devi Huawei'nin yeni akıllı telefonu Honor 3, orta-sınıf akıllı telefonlar için alışılmadık bir özellik ile, su ve toz koruması özelliğiyle geliyor. Honor 3'ün işletim sistemi Android 4.2.2 Jelly Bean olacak.

huawei honor 3 6
Huawei Honor 3. / © My Drivers

Huawei’nin önceleri Samsung Galaxy S4’e rakip olacağı söylentilerine konu olan akıllı telefonu Honor 3’ün orta-sınıf bir cihazdan ibaret olacağı ortaya çıktı; yine de, iyi bir orta-sınıf cihazın yabana atılacak bir şey olmadığı da malum. IP57 su ve toz koruması, dört-çekirdek 1.5GHz işlemci, 2GB Ram ve 13 megapiksel Exmor RS kamerası ile 4.7 inç ekrana sahip olacak olan Honor 3’ün artık tamamlanmış olduğu söylenebilir.

Öncelikle, Huawei Honor 3’ün 4.7 inç 720p ekrana sahip olup, Huawei’ye ait K3V2 çip üzerinde çalışacağını söyleyelim. Cihaz, Huawei’nin Emotion UI sürümü ile birlilkte, Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelecek.

Bir metre derinliğe kadar suya dayanıklılık

Orta-sınıf, hesaplı bir akıllı telefon için son derece nadir bir özellik olan su ve toz koruması, ilk bakışta göze çarpan, harika bir özellik. Cihazın bu özelliği, Honor 3’ün 1 metre derinliğe kadar suya batırılmasına karşı bir direnç sağlıyor. 2013 yılında piyasaya çıkan diğer cihazlar gibi, Honor 3 de bir kızılötesi (IR) yansıtıcısı ile geliyor. Bu özellik sayesinde, Honor 3 ile, örneğin televizyon gibi başka cihazları da kontrol etmek mümkün olacak.

Yine Honor 3’ün en iyi özelliklerinden biri de, kontratsız olarak 310 dolar gibi oldukça hesaplı bir fiyata satın alınabilir olması. Buna karşın, Huawei Honor 3 şimdilik ancak Çin üzerinden sipariş edilebiliyor.

Vasıtasıyla Phone Arena Kaynak: MyDrivers (çeviri)

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • Ben de Ascend P6 alacaktım ama CPU ve GPU'sunun uygulama ve oyunlarda uyumsuzluk sorunu çıkardığını duydum. Acaba ilerleyen zamanlarda optimizasyonu yapılır mı?

  •   4

    Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınızda haklısınız, cihaz gerçekten fiyat/performans bakımından sınıfının öne çıkan telefonlarından biri olmaya aday. Ancak haberde de geçtiği gibi, siparişler şu anda sadece Çin üzerinden yapılabiliyor ve cihaz yakın zamanda Türkiye'ye gelecekmiş gibi görünmüyor.

  • p6 alacaktim güya...simdi kafam karisti

  • Burak Kan 30.Ağu.2013 Link to comment

    Sizce Türkiye'ye gelir mi? Gelirse çok güzel olur. Ben cihazı ve fiyatını çok beğendim. Bu fiyata alınabilecek en iyi telefonlardan.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!