This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Huawei IFA’da İyice Açıldı:4 Yeni Android Telefon

 

AndroidPIT’in anavatanı olan Berlin’de yapılmakta olan IFA 2012 etkinliğini çok yakından takip ediyoruz. Huawei’nin dün yapılan etkinliğinde bombardımana tuttuğu izleyici kitlesinde yer alan arkadaşlarımızdan aldığım bilgileri ürün ürün Türk okuyucularımızla paylaşıyorum.

Ascend Y 201 Pro

Huawei’nin yeni Android telefonlarından en az el yakanı olan Ascend Y 201 Pro’nun kanımca en öne çıkan özelliği Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü olarak satışa sunulması. Avrupa fiyatı 129 EUR olacak bu ürünün sınıfında bugüne kadar düşük Android sürümlü telefonlar sıklıktaydı. 800 MHz’lik işlemci ile gelen bu yeni cihazın 30x480 VGA görüntü gücü bulunmakta. 3.2 megapiksellik kameraya sahip olan cihazın pil gücü ise 1400 mAh.

 

Ascend G 330

 

 

Ascend G 330 Huawei’nin ürün ağacında ikinci sırasında yer alıyor. 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemcisi ile beraber 4’inçlik WVGA TFT ekrana sahip olan cihazdaki kamera ise 5 megapiksellik kapasiteye sahip. Pil gücü 1500 mAh olan Huawei Ascend G 330’da da Android 4.0 Ice Cream Sandwich kullanılmış. Ayrıca cihazın 512 MB’lık bir saklama kapasitesi bulunuyor. Önümüzdeki Kasım ayından itibaren Almanya’da satışa sunulacak olan Ascend G 330’in fiyatı ise 199 EUR olarak açıklandı.

 

Ascend G 600

 

 

299 EUR’luk fiyatıyla yukarıda sayılan telefonlarla fiyat anlamında arayı açan Huawei Ascend G 600 aynı zamanda teknik özellik anlamında da küçük kardeşlerine fark atmakta. Öncelike işletim sisteminde bir siprüz yok: Android 4.0…1.2 Ghz çift çekirdekli işlemci 4GB RAM ile çalışıyor ve de 768 MB’lık saklama alanına sahip. 4.5’inçlik Corning Gorilla Cam’dan yapılmış nitelikli ekranının yanında 8 megapiksellik kamera mevcut. G 600’ün 2000 mAh’lık çok güçlü bir pili bulunuyor. Huawei’nin 3 numarası Aralık 2012’den itibaren Alman teknoloji marketlerindeki yerini alacak.

 

Ascend D1 Quad XL

 

 

Ve geldik Huawei’nin esas oğlanı hız canavarı Quad XL’ye. Firma bu ürününe özel olarak üç çekirdekli 1.2 GHz’lik bir işlemci üretmiş. Lafı fazla uzatmadan bu önemli ürünün özelliklerini maddeler halinde sıralayalalım:

• 1.2 GHz Üç çekirdekli K3V2 işlemci
• 1GB RAM
• 8 GB ROM
• 4.5 inç ekran büyüklüğü – IPS High definition görüntüleme
• Dolby Mobile ses özelliği
• Android 4.0 Ice Cream Sandwich (Jelly Bean Güncellemesi Alacak)
• 499 EUR Almanya satış fiyatı – Ekim 2012 içerisinde raflarda

Kullanıcı Arayüzü

Huawei Emotion isimli kullanıcı arayüzüyle durur duymakta. Android 4.0 ile tam bir uyum içerisinde olan bu arayüzü geliştirme konusunda Huawei Android dışındaki tüm opsiyonları tamamiyle eleyerek başarılı bir optimizasyon gerçekleştirmiş. Huawei’nin yeni ürünlerininkendi segmentlerinde gerçekten çok ciddi olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Ascend D1 Quad XL’yi denemeyi gerçekten çok istiyorum.

 

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!