This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Huawei'nin yeni fableti Ascend Mate 2'nin fotoğrafları sızdı

Ülkemizde de satışı yapılması beklenen fakat daha sonra bir takım zorluklar ve belirsizliklerle yüzleşen, Çinli üreticinin fablet modeli Ascend Mate'in yeni versiyonu olan Ascend Mate 2'nin fotoğrafları basına sızdı. Rekabetçi fiyatlarıyla başarılı telefonlara imza atan (ülkemizde imajı sağlam olmasa da) Huawei, umarız bu sefer Ascend Mate 2'yi Türkiye'ye sorunsuz şekilde getirir.

ham4
Huawei'nin mevcut Ascend Mate modeli/ © AndroidPIT

Çin'in dünyaca tanındık bir kaç akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei'nin yeni fablet modeli ile ilgili olarak dedikodular yayılmaya başlandı. Daha önce ekranı (1080p) ve bir takım benchmark skorlarıyla alakalı olarak haberleri yapılan Ascend Mate 2'nin bu sefer de görüntüleri gün yüzüne çıktı. Çin'in meşhur microblog sitesi Weibo'dan sızan fotoğraflardan yeni modelin belirli kısımları görülebiliyor.

huawei ascend mate 2 01 540x330
/ © Weibo

Henüz detaylı teknik özelliklerine ulaşılmamış olsa da yeni fablet modelinin 1.6GHz HiSilicon Kirin 910 işlemci, 2GB RAM, Mali 450 grafik işlemci birimi ve 1080p çözünürlükte (kimi kaynaklara göre 720p) ekranla gelmesi bekleniyor. Daha önce Benchmark test skorları da sızan Ascend Mate 2, bire performans canavarı olmayacak (benchmark verileri de bunu kanıtladı!). Fakat Huawei daha çok orta seviye telefonlara ağırlık vererek ucuz fiyatlarıyla pazar liderliğine oynamaktan çok Çin dışındaki pazarlardan kendine bir pay kapmak istiyor.

huawei ascend mate 2 02
© Weibo

Ascend Mate 2'nin tahmin edilen hafıza kapasitesi 16GB ve 13 megapiksel bir kamera barındıracak. Android'in 4.2.2 sürümüyle gelmesi beklenen Ascend Mate 2 teknik özellikleriyle olmasa da fiyatıyla iddialı bir model olacağı kesin. Ülkemize gelirse fablet tipine geçiş yapmak isteyen tüketiciler için güzel bir seçenek olabilir!

huawei ascend mate 2 03 540x357
/ © Weibo

Vasıtasıyla Androidcommunity Kaynak: Weibo (1), Weibo (2)

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!