This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

İddia: Google 31 Ekim’de akıllı saat de mi tanıtacak?

Haftalardır (hatta aylardır) Google’ın yeni Android sürümü KitKat ve akıllı cihazları Nexus 5 ve Nexus 10 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmedi. Hatta hergün benzer haberleri okumaktan sıkıldık bile denebilir! Ama bu haber gerçekten herkes için bir sürpriz olacak!

Google Gem nexus
Daha önce Google'ın bir akıllı saat hazırlığı içinde olduğu ortaya atılmıştı (Konsept fotoğraflarıyla birlikte) Fakat kimse bunun bu kadar erken olacağını tahmin etmemişti / © PhoneArena/AndroidPIT

İple çektiğimiz ekim ayı nihayet geldi çatt. Ekim bizim için önemli çünkü Google yeni cihazları Nexus 5 ve Nexus 10’u tanıtacak. Bu yeni cihazlarla birlikte Google’ın Android’in 4.4 KitKat sürümünü de tanıtması bekleniyor. Çok fazla yenilik değil mi? Ama durun daha bitmedi! Android-Police sitesinin kurucularından Artem Rossakovskii’nin ortaya attığı iddiasına göre Google tüketicilere bir süpriz hazırlıyor: Google Gem, Google’dan yeni bir akıllı saat.

Bugüne kadar 14 Ekim’de Google’ın yeniliklerini patlatacağı gün olacağını düşünüyorduk. Fakat Artem Russakovskii piyasaya yeni bir tarih tahmini sundu, 31 Ekim. Hatta etkinliğin 14 Ekim’de olacağı iddialarının sadece bir yanlış anlamadan ibaret olduğunu açık ve net bir şekilde kendi Google+ gönderisinde ilan etti. Russakovskii, 31 Ekim’den önce herhangi birşey beklemediğini hatırlatıyor çünkü Google’ın daha önce bir tarihe bütün bu yenilikleri sığdıramıyacağına inanıyor. Ama tabi mucizelere de inanmak lazım! Olayların akışına zaman ilerledikçe tanık olacağız.

Ama bizim haberimizin asıl konusu tarihler değil açıkçası. Russakovskii’nin ikinci iddiası; Google’ın, Sony‘nin Smartwatch‘una ve Samsung’un Galaxy Gear’ına bir cevap hazırlığı -Google Gem- içinde olduğu. Bu iddia piyasada şaşkınlık yarattı çünkü Google’ın akıllı saat hazırlığı içerisinde olduğunu bilsek de bu kadar erken bir tarihte piyasaya sunacağını kimse öngörememişti. Şimdiye kadar elimize Google Gem ile ilgili hiç bir detay geçmedi fakat, Russakovskii’nin ismini vermediği kaynakları haklı çıkarsa, Android işletim sistemli saatlere ilgisi olan tüketicileri büyük bir sürprizin beklediği kesin.

Vasıtasıyla Phonearena Kaynak: Google+

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!