This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

İddia: Samsung düşük maliyetli Galaxy S4 Active üretecek

Samsung’un amiral gemisi S4’ün suya ve toza dayanıklı versiyonu olan Galaxy S4 Active çok tutmuş olacak ki Samsung bu cihazlara da Snapdragon 800 güncellemesini yapacağını duyurdu. Ancak şimdiki haber telefonlara yüksek bütçe ayırmayı sevmeyenleri sevindirecek cinsten.

Galaxy S4 Active mini
Ucuz Galaxy S4 Active / © Tenaa

Samsung son zamanlarda Galaxy S4 serisinin farklı versiyonlarını zenginleştirerek daha fazla telefon satmak istiyor. Bunun son örnekleri Snapdragon 800 işlemciye sahip Galaxy S4 ve Galaxy S4 Active(Active modeli suya ve toza karşı dayanıklı) modelleri. Fakat Güney Koreli firma şimdi de farklı bir kitleye gözünü dikmiş durumda. Çinli sertifikasyon forumu Tenaa’nın yayınladığı bir fotoğrafta gözüken Galaxy Active S4, tıpkı ağabeyi gibi güçlendirilmiş arka kapak ve ön yüz tuşlarına sahip fakat en büyük farkı ağabeyinden ucuz olacak olması!

Tabi maliyetin bedeli donanım. Ucuz Galaxy S4 Active’in donanımları GFXBench isimli benchmark (performans karşılaştırma) listesinde gözüktü. GFXBenchmark’a göre cihaz çözünürlüğü önemli ölçüde düşürülmüş(800x480) 4.65 inç bir ekrana, çift çekirdekli 1.2GHz saat hızında çalışan Snapdragon bir işlemciye, 1GB RAM, 5-megapiksel arka ve 0.3 megapiksel ön kameraya sahip. Ayrıca cihazın Android 4.2 jelly Bean ile gelmesi tahmin ediliyor.

Bu yılın sonlarına doğru tanıtımı yapılması beklenen cihazın Çin ve Güney Kore dışına çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek. 

Vasıtasıyla Sammobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!