This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

‘Bu adamı gözüm bir yerlerden ısırıyor..’ dedikten sonra saatlerce televizyonda gördüğünüz aktörün hangi film ya da reklamda oynadığı kafanızın kurcalanmasına yol açmış ise IMDB’nin ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur. En kıyıda köşede kalmış Türk filmlerini bile doğru bilgilerle sunan, objektif elestirilere ulasabileceginiz, filmlere dogru notlar verilen eşsiz inter veri tabanının IMDb Movies & TV isimli Android uygulamasını sizler için test ettik.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.6.0 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

IMDb Movies & TV uygulaması ilk etapta beyaz alan görüntüsüyle insanda bir boşluk hissiyatı yaratıyor. Ekranın üst kısımında bir haber uyarı kutusu bulunuyor, geri kalan kısım ise tamamiyle kendi seçimlerinizle kişiselleştirilmiş bilidirimler ile doldurulmak için boş bırakılmış. Bu özellik IMDB uygulamasına kişisel tercihler üzerinden ısınabilmek için gayet hoş. Bu noktada güncellemelerin uyarlanması da kullanıcın tercihlerine kalıyor. İstenilen her an söz konusu tercihleri değiştirme imkanı mevcut. Bildirimleri etkinleştirmek ve kaldırmak uygulama durum çubuğu üzerinden yapılabilir.

Bu arada bildirimleri LED, ses ya da titreşim ile almak mümkün. Her bildirim türünü kullanıcının belirleyebilmesi harika.

Bildirimleri servise üye olmaya gerek olmadan alabilmek önemli bir artı. Listeleri (izleme listesi, ilginç tv şovları ve filmler listeleri) kullanabilmek için ise üye olmanız gerekecek. Kayıt işlemlerini IMDB.com üzerinden yapabilirsiniz.

Sinema ve TV meraklıları forumlarda ilgilendikleri yapımların senaryoları, çekimleri oyuncuları, oyuncuların geçmişleri ve benzeri bir çok konuda çok detaylı bilgi alma olanağına çok kolay bir şekilde sahip

Ekran & Kontroller

IMDb Movies & TV uygulaması Android 4.0’e çok hoş bir şekilde uyarlanmış.

Kontroller genel olarak çok rahat ve film tanıtımlarını izleme fonksiyonu çok başarılı.

Bazı alanlarda iyileştirmeler yapılabilir, fakat genel olarak bu uygulama ekran ve kontroller anlamında bizlerden iyi not alıyor.

Hız & İstikrar

IMDb Movies & TV uygulamasının test aşamasında herhangi bir tekleme ya da gecikmeye rastlamadık.Özellikle HD formattaki film tanıtımlarında bu anlamda sıkıntıların ortaya çıkmamış olması olumlu.

Fiyat/Performans Oranı

 IMDb Movies & TV ücretsiz bir uygulama. Fakat uygulama ekranının alt kısımında Google Play Store reklamları yer alıyor

Ekran Görüntüleri:

IMDb Movies & TV IMDb Movies & TV IMDb Movies & TV IMDb Movies & TV IMDb Movies & TV

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!