This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Infografik] Insanlar internetteki zamanlarını nasıl geçiriyor

Infografik Internetnutzer

Tanıdığım çoğu insanlar, bende dahil olmak üzere, interneti sıkça kullanıyor. Hatta çoğu günde bir kaç kere girmek üzere. Internet hayatımızın bir „doğal“ parçası olmasına ragmen, çoğumuzun bu hizmetin dünyada tam olarak hangi şekilde kullanıldığı üzerine pek bir bilgisi yokturdur sanırım. O yüzden bu bilgileri edinmek için bu yazıdaki grafiklerin yardımcı olacağını düşünüyorum.

 

Mesela, internet ahalisinin sayısının 2.095.006.005 olduğunu biliyormuydunuz? Veya bütün kullanıcıları toplayınca her ay toplam 3.995.444 yılın internette geçirildiğini?

 

Dikkat çekici diğer bir konu ise, dünya ortalamasında bir kullanıcının her ay internette 16 saat geçirirken, ABD'de bu rakam 32 saat ile ikiye katlanmış olması.

Beni pek fazla şaşırtmayan ise, internetteki çoğu sürenin sosyal ağ sitelerinde geçirilmesidir ya da en popüler internet aktivitelerinden birinin mail atmak olmasıdır.

Çok fazla kelime kaybetmeden, sizleri bu güzel grafiklerle başbaşa bırakalım. Peki sizi en fazla şaşırtan bilgiler hangileri?

 

Infografik Internetnutzer

Kaynak: Go Gulf.com via Cool Daily Infographics

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!