This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

[İnfografik] Kindle Fire HD, Nexus 7 ve iPad 3 Karşılaştırması

Amazon’un dün tanıtmış olduğu Kindle Fire HD her ne kadar Gogle Nexus 7 kadar hızlı ve iPad 3 kadar yüksek pikselli olmasa da yine de çok iyi bir tablet. Büyük ağabeylerinin top koşturduğu lige bir çaylak olarak adım atan yeni Kindle Fire HD tableti hazırladığımız infografik ile Google Nexus 7 ve iPad 3 ile karşılaştırdık.

Kindle Fire ile Google Nexus 7’nin çözünürlükleri aynı fakat dört çekirdekli Tegra işlemcili Nexus çift çekirdekli TI OMAP işlemciye kağıt üzerinde cidi bir fark atıyor. Fakat tabi işlemcilerin cihazlara nasıl optimize edildiği konusu da çok önemli. Yani Kindle Fire’ın işlemcisinin kullanım performansı düşük olacak diye bir kaide yok. Ama yine de ibre performans anlamında tartışmasız Nexus 7’den yana.

Kindle Fire ile iPad karşılaştırmasında ise Apple’ın kamera ve ekran görüntü kalitesi alanlarında mutlak bir üstünlüğü söz konusu. Bu arada yakında çıkacak olan yeni iPad’in makası daha da açması neredeyse kaçınılmaz.

Piyasadaki tablet sayısının artması bir anlamda rekabetin kızışması ile tüketiciler üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. Her ne kadar bu rekabetin Türk tüketicilerine yansıması çok daha uzun zaman alsa da yine de sonuç itibariyle şikayet edilecek bir durum yok.

Eğer Amerika ve Avrupa’dan tablet getirtmeyi düşünüyorsanız size yeni iPad çıkana kadar beklemenizi tavsiye ediyorum. Zira hem Amazon hem de Google ürünlerinin fiyatılarında muhtemelen anlamlı indirimlere gidecektir.

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • iPad 3 biraz ağır mı ne? Bundan böyle kadınlar çantalarında oraya buraya sık sık taşıyamayaz belki. :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!