This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Infografik] Mobil pazarlamanin gücü ve gelişimi

Das Wachstum des mobilen Marketing

Ve yeniden bir infografik zamanı gelmiş bulunuyor. Bugünkü konumuz mobil pazarlamanın gücü ve gelişimi. Telefonlarımızı sadece telefonlaşmak veya mesajlaşmak için kullanmamak artık rutin bir hal almış durumda. Bunu Şubat ayında ABD'de yapılmış bir araştırma da gösteriyor.

Bu araştırmaya göre, ABD'de ilk defa akıllı telefon kullanıcılarının sayısı geleneksel cep telefonu kullananlarınkinden daha fazla.

Fakat konumuz tam olarak bu değil. Vurgulamak istediğimiz, infografiklerde de görünüldüğü gibi akıllı telefonların önemi yükselişte olan bu dönemde, mobil pazarlamaya verilen değerin de yüksek olması. Herkesin bu pazarlamayla karşı karşıya geldiği bu dönemde, misal olarak ücretsiz ama reklamlı uygulamaların kullanımında, kullanıcıların davranışları nasıl?

Sunduğumuz infografik, akıllı cihazların kullanıcıların cinsiyetinden başlayarak, hangi fonksiyonların en fazla kullanıldığına (mesajlaşmak, fotograf çekmek, mail yazmak ve sosyal ağ siteleri) kadar çok ilgi çekici bilgiler sunuyor. Her an karşımıza cıkan mobil pazarlamanın ne kadar başarılı olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

Mobiles Marketing

(Büyütmek için infografiklerin üzerine tıklayınız)

Kaynak: Mashable

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!