This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 2 comments

[İnfografik] Samsung Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2 Karşılaştırması

Samsung'un teknoloji dünyasına sene sonu süprizi yaparak piyasaya sürdüğü Galaxy S3 Mini çok geniş çevrelerin ilgisini çeken bir  ürün. Cep telefonu piyasasının 2012 yılı içerisindeki tartışmasız lideri olan Galaxy S3'ü ile tasarım anlamında benzeşen ama donanım anlamında ciddi farklılıklara sahip olan Galaxy S3 Mini'yi bu teknik özellikler dikate alındığında 2011 yılında kendinden çok söz ettiren Galaxy S2 ile kıyaslamak mümkün. Aynı fiyat aralığında yer alan Galaxy S3 Mini ile Samsung'un Galaxy S3'den önceki amiral gemisi Galaxy S2'yi infografik kullanarak enine boyuna karşılaştırdık. 

Geçtiğimiz hafta içerisinde elimize ulaşan Galaxy S3 Mini üzerine detaylı bir test yapmış ve testimizin sonuçlarını haber portalımızda takipçilerimizle paylaşmıştık. Dışarıdan bakıldığında Galaxy S3'ün çamaşır makinesinde yüksek ısıda yıkanması sonucu çekmiş hali izlenimi veren Galaxy S3 Mini'nin donanım anlamında Galaxy S3 ile karşılaştırılması anlamsız. Fakat gerek fiyat aralığı gerekse de teknik özellikler dikkate alındığında Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2'yi karşılaştırmak bu telefonlara ilgi duyan tüketiciler için çok faydalı olacaktır. 


Solda Galaxy S2, sağda Galaxy S3 Mini  

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi Galaxy S2 ile Galaxy S3 Mini arasında çok ciddi bir boyut farkı bulunmakta. Bu anlamda görece olarak küçük ellere sahip bayan ve çocuk akıllı telefon kullanıcılarının Galaxy S3 Mini'yi tercih etmeleri gündeme gelebilir. 


Solda Galaxy S2, sağda Galaxy S3 Mini

Galaxy S3 Mini'nin boyutları her ne kadar ön taraftan baktığınızda Galaxy S2'den küçük olsa da, telefonları yan çevirdiğinizde Galaxy S3 Mini'nin Galaxy S2'den daha kalın ve kaba bir görüntüsü olduğuna şahit oluyoruz. Bu durum Galaxy S2'yi Galaxy S3 Mini'ye göre daha zarif bir noktaya taşıyor. 

Solda Galaxy S2, sağda Galaxy S3 Mini

Yukarıda telefonların boyutlar arasındaki farkı ortaya koyan başka bir fotoğrafı görmektesiniz. Bence Galaxy S2'de kulanılan kapak ve malzeme kalitesi ile Galaxy S3 Mini'nin önünde. Galaxy S3 Mini'nin arka yüz plastiğinin ucuz bir görünümü ve de hisiyatı var. Bu arada cihazlar içersinde kullanılan pillerin boyutları hemen hemen aynı olmasına rağmen Galaxy S2'nin gösterdiği pil performansının da Galaxy S3 Mini'ye ufak üstünlükler sağladığını belirtmek isterim. 

Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2 Karşılaştırma Tablosu


Kaynaklar: gsmarena,akakce / (c) AndroidPIT  

Yukarıda Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2 telefonlarını 21 farklı alt başlıkta karşılaştırıyoruz. Ülkemizde de şu an itibariyle akakce.com üzerinden Galaxy S3 Mini siparişi vermek mümkün. İki cihaz arasındaki fiyat farkının çok az olduğunu yukarıdaki tablonun son satırında yakalayabilirsiniz.

Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2'nin Kamera Performansları

Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2'nin kamera performanslarıyla ilgili sizlere çok yüzeysel bilgi verebilecek iki fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz. Her iki fotoğraf da cihazların otomatik çekim koşullarında deklanşöre basılarak çekilmiştir. 


Galaxy S3 Mini'nin kamerası ile çekilmiştir  


Galaxy S2'nin kamerasıyla çekilmiştir

Sonuç

Samsung Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2 arasındaki farkılıkların karşılaştırıldığı infografik tablosundaki verilere dayanarak aşağıda bir kaç farklı kategori altında tamamiyle kendi kriterlerim ve değer yargılarına  göre kazananları sıralamak istiyorum. 

1) Tasarım : Galaxy S3 Mini
2) Malzeme Kalitesi: Galaxy S2
3) Performans: Kararsız
4) Kamera: Galaxy S2
5) Yazılım & Android Güncellemeri: Galaxy S3 Mini
6) Fiyat: Kararsız
Orta sınıf akıllı telefon segmentinde Samsung'un elini iyice güçlendiren Galaxy S3 Mini ile Galaxy S2 arasındaki karşılaştırmanın sonucunda kazananın kim olduğu olgusu tamamiyle tüketici tercihlerine kalmış durumda. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. 

 

Fotoğraflar: Volkan Emre, Camila Rinaldi, Quentin Ducreux / İnfografik: Volkan Emre

4 Shares

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!