This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 5 comments

[İnfografik] Sony Xperia Z ile LG Nexus 4 Karşılaştırması

Son ayların en çok ses getiren iki Android telefonu olan Sony Xperia Z ile Nexus 4 analizlerimiz içerisinde sık sık kendilerine yer buldular. Google logolu akıllı telefonların sonuncusu olan LG Nexus 4 yaklaşık olarak iki haftadır ülkemizde satışta. Fransa'da satışına önümüzdeki hafta başlanacak olan Xperia Z'nin de Türk pazarına girmesine ramak kaldı diyebiliriz. Bu noktada bu iki önemli cihazı bir infografik üzerinde enine boyuna karşılaştırıyoruz. Bakalım devlerin mücadelesinin sonucunda net bir kazanan var mı ? 

Sony Xperia Z

Bugüne kadar smartphone sektöründe çok az spektaküler cihaz çıkarabilen Japon teknoloji devi Sony, Xperia Z ile sonunda turnayı gözünden vurarak bu alandaki talihsizliğini sona erdirmiş gözüküyor. Sony Xperia Z dizaynı, malzeme kalitesi, donanımı ve yazılımı ile Sony firmasını akıllı telefon sektöründe yeniden zirveye çıkartabilecek bir cihaz.

Nexus 4

Yeni Google Nexus 4, yüksek çözünürlüklü,8 megapikel kameralı, kablosuz şarj olabilen ve dünyanın en hızlı işlemcilerinden bir tanesini sorunsuz çalıştırmaya imkan veren uzun ömürlü bir pile sahip, gıcır gıcır bir cihaz. Google bu cihazla birlikte bundan tam 5 sene önce iPhone'un akıllı telefon piyasasında yaptığı devriminin bir benzerinin altına imza atmayı planlıyor.

Sony Xperia Z ile LG Nexus 4 Karşılaştırması

Aşağıda Xperia Z ile Android Atlası içerisinde yer alan cihazlar içerisinden en ön plana çıkan cihaz olan Xperia Z'nin detaylı karşılaştırmasını görmektesiniz.


(c) AndroidPIT
 

Sonuç

Sony Xperia Z ile LG Nexus 4 arasındaki farkılıkların karşılaştırıldığı infografik tablosundaki verilere dayanarak aşağıda bir kaç farklı kategori altında tamamiyle kendi kriterlerim ve değer yargılarına göre kazananları sıralamak istiyorum.

1) Tasarım : Nexus 4
2) Malzeme Kalitesi: Xperia Z
3) Performans: Xperia Z
4) Kamera: Xperia Z
5) Yazılım & Android Güncellemeri: Nexus 4
6) Fiyat: Nexus 4
Üst sınıf akıllı telefon segmentinde yer alan ağır toplar Xperia Z ile Nexus 4  arasındaki karşılaştırmanın sonucunda kazananın kim olduğu olgusu tamamiyle tüketici tercihlerine kalmış durumda. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

 

Fotoğraflar: Sony, Google, AndroidPIT

 

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • Nexus 4 fiyat performans aralığı ile gayet düzeyli bir telefon.Fakat bakıldığında Sony'nin amiral gemisi Xperia Z ile aynı kefeye konulan Nexus 4 android meraklılarının en mantıklı seçimi olacaktır.

  • aaa 12.Şub.2013 Link to comment

    Performans da bence nexus 4 olmalı. çünkü ikisininde donanımı aynı, fakat nexus 4 ün ekran çözünürlüğü daha düşük olduğu için performansı daha yüksek olacaktır. yüksek çözünürlük ekran kartını daha fazla zorlayacaktır. hem güncelleme nexus ta daha sık olduğu için bunun performansa da mutlaka katkıları olacaktır.

  • Size bir şey soracagim.Project Shield oyun konsolunun fiyati ne kadar acaba?Biliyor musunuz?

  • Kazanan Xperia J.Nexus 4 azicik geride kaliyor.

  • Araz 11.Şub.2013 Link to comment

    Sizin kriterleniz tasarım dışında benimle aynı. Xperia galibiyeti hak ediyor. Sony sevdiyim bi marka zaten. İlk telefonum 2006 yılında yarım akıllı SE k750 olmuştu :D. O zamandan çok seviyorum Sony'yi :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!