This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

[APK]Instagram'a güzellik aşısı: Flat Instagram

Eğer Instagram'ı sıkça kullanıyorsanız, uygulamanın tasarımının ne kadar eskidiğini ve yetersiz kaldığını farketmişsinizdir. Özellikle Instagram'ın iPhone uygulamasına gelen güncelleme sonrasında daha da göze batar hale geldi. Fakat Flat Instagram sayesinde bu uygulamayı şık bir arayüzle keyifle kullanabilirsiniz.

app instagram flat teaser
Flat Instagram sayesinde fotoğraf düzenleme uygulaması daha güzel bir görünüme kavuşuyor. / © AndroidPIT

Instagram'a alternatif onlarca resim düzenleme ve paylaşma uygulaması olmasına rağmen kimi kullanıcılar için bu iki fonksiyonu bir araya getirmesi tercih sebebi olarak yeterli. Fakat insanlar Instagram'ı kullanıyor diye uygulamanın arayüzünü de beğenmek zorunda değiller (haklı olarak). Bu haberimiz Instagram'ın kullanışlılığından ve popülaritesinden vazgeçemeyen ama görüntüsünden de memnun olmayan kişileri epey sevindirecek; XDA Developers geliştiricilerinden Krishneelg3 ve topluluğun diğer geliştiricileri kendileri tasarladıkları “kıyafetleri” Instagram'a giydirdi!

app instagram flat screenshot 01
iOS7'deki Instagram'ın görüntüsü Android'e aynen aktarılmış./ © AndroidPIT

XDA ekibine göre Flat Instagram, Instagram'ın Android versiyonunun -olması gereken- şıklık seviyesini yansıtıyor. Tasarım aynı zamanda KitKat'la uyumlu biçimde, üst kısımda yarı şeffaf bir yapıya sahip. Böylelikle uygulamayı kullanırken dahi saat, pil seviyesi, bağlantı gibi bilgileri görebiliyorsunuz.

app instagram flat screenshot 03
Solda Flat Instagram tasarımı sağdaki ise Instagram'ın mevcut Android uygulamasının görünümü. / © AndroidPIT

Telefonunuzda hem Instagram uygulamasını hem de Flat Instagram'ı eş zamanlı olarak çalıştırabiliyorsunuz fakat kimi oluşabilecek hataların önüne geçebilmek adına herhangi birini kullanmak daha makul olacaktır. Flat Instagram Android 2.2 ve üzeri bütün versiyonlarla da uyumlu, dolayısıyla (hemen hemen) herkes bu uygulamayı telefonuna yükleyip kullanabilir.

Flat Instagram nasıl yüklenir?

XDA Developers'daki forum başlığında açıklamalar bulunmasına rağmen hepsi İngilizce ve bu nedenle biraz kafa karıştırıcı olabilir. Biz kısaca bahsedelim:

Öncelikle uygulamanın apk dosyasını telefonunuza aktarın. Uygulamayı yüklemeden önce Instagram uygulamasını silmeniz, olası “uygulama durdu” hatalarının veya oluşabilecek görsel kusurların önüne geçecektir. Apk dosyalarına gelecek olursak, Flat Instagram'ın üç farklı versiyonu bulunuyor. İstediğiniz versiyonun apk dosyasını indirebilmek için üzerlerine tıklayın:

  1. Nexus 5'ler için
  2. Instagram Flat
  3. Instagram Flat (NL)

Eğer Instagram'ın video düzenleme ve paylaşma fonksiyonunu kullanıyorsanız NL versiyonunu indirebilirsiniz. Bu versiyonda kimi görsel iyileştirmeler bulunmamakla birlikte, diğer versiyonda video düzenleme ve paylaşma işlemleri sırasında hatalar oluşabiliyor.

Kaynak: XDA-Developers

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!