This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Instagram’da bir sonraki adım: Mesajlaşma

Instagram kullanıcı sayısını 200 milyona çıkartma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Bu hedef doğrultusunda kolları sıvayan Instagram kısa formatlı video paylaşımından sonra şimdi de başka bir yeniliğin hazırlığında.

Görsel iletişim platformu olarak adlandırabileceğimiz Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Yakında fotoğraf ve video paylaşımı yanına bir de mesajlaşma özelliği ekleneceği ise ciddi duyumlar arasında. Bu özelliğin aynı zamanda grup mesajlaşmalarına da ortam sağlayacağı düşünülüyor. Bu özellik büyük ihtimalle Instagram’ın bu yıl bitmeden çıkarması beklenen yeni versiyonunda yer alacak. 

instagram
Bakalım yeni özellik neleri değiştirecek? © AndroidPIT

Aslında güncellemenin zamanlaması da çok mantıklı bir zaman aralığına denk geliyor. Çünkü yeni yıl arifesinde akıllı telefonlar en çok tercih edilen hediyeler arasında yer alıyor ve birçok kullanıcı belki de Instagram’ı ilk kez kullanacak. Instagram aynı zamanda yeni görsel servislerden Snapchat ile de rekabet içinde. Snapchat’in, Instagram’ın kurumsal ortağı olan Facebook’tan 3 milyar dolarlık bir teklif aldığı sonrasında da Google’ın bu teklifi 4 milyona çıkarttığı yine sıkça dillendiriliyor. Internetin bu kadar senkronize olduğu ve sosyalleşme üzerine kurulmaya başladığı bir dönemde Instagram’ın bu kararı ayrıca önemli. Çünkü Instagram başta fotoğrafçılar ve fotoğraf severler için bir platform olarak ortaya çıksa da zaman içinde fazlasıyla farklı sosyal grafiklere sahip kişiler arasında iletişim sağlayan bir platforma evrildi. Fotoğrafların insanları birbirleri ile bağlantı kurmaya götürdükleri bir gerçek ve bu bağlantı zamanla iletişimi de yanında getiriyor.

Elbette endişeler de mevcut. Özellikle uygulamanın fazlasıyla kolay ve kullanımı rahat olan arayüzü bu yeni özellikler ile daha komplike bir hal alabilir. Aynı zamanda Instagram’ın kuruluş felsefesinden uzaklaşarak bir tanışma, sosyalleşme platformuna kayma ihtimali de bu tarz bir yenilik sonrasında oluşabilecek seçenekler arasında.

Bunların hangilerinin yaşanacağını zamanla göreceğiz. Siz Instagram’ın mesajlaşma özelliği olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir yenilik hoşunuza gider miydi? 

Kaynak: gigaom.com

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • kesinlikle gitmez zaten bu özelliklere sahip bir çok sosyal ağ var . ben instagrami fotoğraf paylaşımı için kullanmaktan yanayım.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!