This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Instagram Facebook'dan Aldigi Bir Milyar Dolar ile Ne yapti? (Video)

Facebook’un Instagram firmasını satın almak istemesi tek başına ele alındığında normal bir kurumsal karar olarak görünse de Instagram için ödenen ‘Bir milyar dolar ve Facebook’dan verilen hisse’ üzerine konuşulmaya değer parmak ısırıtan bir büyüklük.

 
Bir milyar dolara bir de sayıların gözünden bakalım: bir milyar dolar = 1.000.000.000… Biz Türkler’in sıfırlar ile arası baya iyi fakat bir rakamından sonra gelen dokuz sıfırın Amerikan Doları’nı temsil ettiğini düşünürsek işin rengi değişiyor. Bunu yazının başında yer alan fotoğrafa bakınca daha iyi anlıyoruz. Evet bir milyar dolar aynen yukarıdaki fotoğraftaki gibi gözüküyor (Bu arada Bill Gates amcamızda bundan 50 tane olduğuna dikkatinizi çekeriz).

Şimdi bu noktada bizim esas sorumuz Instagram Şirketi’nin bu bir milyar dolar ile ne yaptığı ve ne yapacağı. Bu noktada The Verge tarafından sızdırılan 48 saniyelik aşağıdaki video bu noktadaki merakımızı tamamiyle gidermeye yönelik.

Ekteki videoda yer alan Instagram tarafından geliştirilen teknolojinin işe yarayabileceğini düşünüyoruz. Videodaki konspet bir çok kullanıcı için telefonları ve tabletleri ile çekecekleri fotoğrafları üzerinde harika bir hareket alanı sağlıyor. Aple’ın bu noktada Instagram ve Android ‘e uyarlanmasına tepeden bakan bir tepkisi göstermesi olası gözükse de bu teknolojinin var olduğu ve de gelecekte bir çok şeyi değiştirebileceği gerçekliğini kimse inkar edemez.

Aşağıdaki linke tıklayarak ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

youtu.be/hSDpAnvmOww

Sizin bu konudaki gorusunuz nedir? Iyi bir yatirima benziyor mu?

Fotograf: infobetics.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!