This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Instagram Kullanıcıların Fotoğraflarını Satmayacağını Açıkladı

Dün internette Instagram'ın büyük tepki çeken ve birçok Instagram kullanıcısında negatif izlenim uyandıran yeni Gizlilik Kuralları'nı sizinle paylaşmıştık. Haberimizde satır satır okunduğunda sözleşmede bahsedilen tabirlerin son derece yuvarlak olduğundan ve ucu açık olduğundan bahsetmiştik. Nitekim Instagram da yanlış anlaşılmaya(!) neden olan bu duruma vurgu yapan bir açıklamada bulundu. Ayrıntılar haberde.

Instagram ortada bir yanlış anlama olduğunu belirtti ve suçu kullandıkları "dile" yükledi. Daha net olmak adına niyetlerinin fotoğrafları satmak olmadığını açık bir dille ifade etti.

Kullandıkları cümle ve tabirleri de iyileştireceklerini söyleyen şirkete tepkiler buna rağmen devam ediyor. Belli bir kesim yine de şirketin Gizlilik Kuralları'nda boşluklar yaratmak istediğini ve satış amaçlı kullanabileceğini belirtiyor.

Tekrar belirtmekte fayda var; Instagram'ın fotoğraflarınızı paylaşmasını/kullanmasını istemiyorsanız sadece 16 Ocak'a kadar zamanınız var. Bu tarihe kadar hesabınızı silmezseniz Instagram otomatikman fotoğraflarınızı kullanma hakkını elinde bulunduracak. Tabii hangi amaçlar için, orası hala net çizgilerle belli değil.

Kaynak: bbc

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!