This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Instagram'a Ciddi Bir Rakip: Android için Snapseed Uygulaması

Dün (06.12.12) itibariyle Google Play üzerinde yepyeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması Android kullanıcılarının ilgisine sunulmakta.  Snapseed isimli 24 MB'lık bu uygulamayı çok genel hatlarıyla inceleme altına alıyoruz.

Snapseed fotoğraf düzenleme programı ile elde edimiş bir fotoğraf

Google geçtiğimiz yıl Apple tarafından iPad için yılın en iyi uygulaması olarak değerlendirilen fotoğraf düzenleme uygulaması Snapspeed’in yapımcısı şirket olan Nik Software’i satın almıştı. Google böylece Instagram’ı tam 1 milyar dolara satın alan Facebook’un sahasına girerek sosyal medyadaki en ciddi rakibi karşısında elini güçlendirmişti.

Snapseed'in kullanımı milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram'ınkine çok benziyor. Mobil cihazınızın kamerasıyla çektiğiniz ya da daha önceden cihazınızın hafızasında bulunan fotoğrafları Snapseed'in kullanımı çok kolay edit fonksiyonlarıyla düzenledikten sonra kolayca saklayabiliyor ya da istediğiniz sosyal medya kanalında paylaşabiliyorsunuz. Bu arada bu uygulama için en kolay sosyal paylaşım düğmesinin beklenildiği üzere Google+ olduğunu belirtmek isterim.

  
Snapseed'in kullanıcı arayüzü içerisinde İngilizce dillinde çok anlaşılır ve faydalı bir yardım fonksiyonu bulunuyor

Snapseed uygulamasını başlattıktan hemen sonra yeni çektiğiniz bir fotoğrafı ya da cihazınızın hafızasında bulunan fotoğraflardan istediğiniz bir tanesini sağ üst köşede yer alan 'open photo' seçeneğine tıklayarak açarak düzenleme ekranına aktarıyorsunuz. Sonrasında ise uygulamanın alt kısmında yer alan yer alan 13 farklı düzenleme başlığı altında yer alan seçeneklere göre düzenleme işlemlerine başlayabiliyorsunuz. Düzenleme seçeneklerinin kullanımı ve işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamaları gerçekten de çok kolay.  Düzenlemeyi bitirdikten sonra Dropbox'dan Google+'ya, Facebook'dan Twitter'a uzanan bir yelpaze içerisinde paylaşımlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.


Yazının girişinde yer alan fotoğrafın Snapseed düzenlemesi öncesindeki orijinal görünümü

Android 4.0 ve üzeri cihazlarda çalışabilen bu yeni fotoğraf düzenleme aracı bende çok olumlu bir ilk izlenim bıraktı. Bu uygulamayı mobil cihazlarımda Instagram'a ciddi bir alternatif olarak kullanmaya devam ediyor olacağım. İlerleyen günlerde Instagram ile Snapseed'i karşılaştırdığım bir yazıya rastlarsanız şaşırmayın.

Snapseed uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz indirmek için burayı tıklayınız.

 

Fotoğraflar: Nico Heister, Volkan Emre / AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!