This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Instagram’ın video önyüklemesini engellemek mümkün mü?

Tabii ki evet! Instagram hayatımıza girdiğinden beri –sevsek de sevmesek de- müthiş bir hızla şöhret kazandı. Bildiğiniz üzere artık Instagram vasıtasıyla sadece resim değil aynı zamanda video da paylaşabiliyoruz. Fakat kimi zaman bir videoya tıkladığımızda program hemen videoyu yüklüyor ve gümbür gümbür oynatmaya başlıyor. Kimi aksi durumlarda (derste, toplantıda ya da ciddi ortamlarda) Instagram’ın bu özelliği canımızı sıkabilir! Peki videoların sesini kısmanın ve otomatik önyüklemesini durdurmanın hiçbir yolu yok mu? Elbetteki var gelin hepberaber inceleyelim!

InstagramLogoSilent
Instagram'ın videoları sesli oynatmasından diliniz yandı mı? O zaman susturun gitsin! / © AndroidPIT/Instagram

Öncelikle belirtelim eğer kablosuz ağ üzerinden bağlanıyorsanız videoların önyüklemesini durduramıyorsunuz. Fakat internete her zaman kablosuz ağlardan bağlanmıyoruz. Kimi zaman operatörümüzün data servisini kullanarak ne olmuş ne bitmiş öğrenmek için uygulamaları kurcalıyoruz. Bu gibi durumlarda videoların otomatik yüklenmesi data paketimizi hızlı şekilde eritebilir. Yapacağınız küçük bir ayarla, mobil ağ ile internete bağlandıysanız videoların otomatik önyüklemesini engelleyebilir, en azından bir kaç megabyte’çık kurtarabilirsiniz.

Instagram video 1
1 dakikada işlem tamam! / © AndroidPIT

Uygulamayı açtığınızda (kullandığınız Instagram versiyonu 4.2 veya üzeri ise) sağ en alttaki sekmeye tıklayarak profil sayfanızı görüntüleyebilirsiniz. Profil sayfanızda sağ üst köşede klasik  Android 4.3 “seçenekler” tuşunu (Üç nokta üst üste) göreceksiniz. Menüyü aşağı doğru kaydırdığınızda “Video” alt sekmesinde “Ses” seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırdığınızda izlediğiniz videolar birer sessiz filme dönüşecek! Bu ayarın hemen altındaki “Önceden yükle” seçeneğinde ise “her zaman” ya da “Sadece Wifi’da” seçeneklerini göreceksiniz. Sadece Wifi’da seçeneğini seçtiğiniz taktirde videolar sadece siz kablosuz ağa bağlıyken otomatik olarak yüklenecektir!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!