This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Intel Windows 8 ile Çalışan Yeni Tabletlerle Gövde Gösterisi Yapacak

Dev çip üreticisi Intel yeni sezona Windows 8 işletim sistemiyle çalışan tablet bilgisayarların tanıtıldığı bir etkinlikle başlıyor. 27 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte Intel’in yeni işlemcisi olan Clover Trail Z2760 ile çalışan değişik firmalar tarafından üretilen farklı tabletler ile Intel gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

HP'nin geçtiğimiz hafta tanıtığı Envy x2 dönüştürülebilir dokunmatik ekranlı laptop billgisayarı Intel'in yeni işlemcisi ile çalışıyor

Etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Intel genel müdürü Erik Reid’e ek olarak ürünlerinin içerisnde bu yeni nesil işlemciyi kullanan şirketlerin yöneticilerinin de ayrı ayrı söz alması bekleniyor. Toplantıya katılacak olan şirketler ise şu şekilde sıralanıyor:  Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, ve ZTE. Tüm firmalar etkinlik kapsamında Intel’in yeni işlemcisi ile ürettikleri ürünlerini teknoloji meraklıları ile tanıştıracaklar.

Windows 8 işletim sistemi ve Intel’in yeni nesil işlemcilerini kullanan tabletler temelde Windows 7 ile çalışabilen her programı çalıştırabilecekler. Bu durum Windows RT ile çalışan tabletlerde kullanılan yazılımlar için geçerli olamayacak.

 

Fotoğraf hakları: HP
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!