This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

IntelliScreen - Akıllı ekran molaları

Ekranın belli bir süre sonra kapanması (screen timeout) hem hoş hem de kötü. Kısaca anlatmak gerekirse belli bir süre ekrana dokunmazsanız ekran kendi kendini otomatikman kapatıyor. Bu ayarlardan ayarlanabilir. (Başka bir uygulamaya ihtiyacınız yok.)

Benim açımdan ekranın otomatik kapanmasını -bazen tam bir şeyin ortasındayken kapandığında küfretsem de- pek çok durumda yararlı buluyorum. İşte tam da bu zamanlarda "akıllı ekran kapatma" devreye giriyor ve işleri bir hayli kolaylaştırıyor. Bu incelememizde IntelliScreen'in bunu başarıp başarmadığını birlikte görelim.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.2 3.4.0

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: HTC One S (Android 4.0.4)

IntelliScreen, kullanıcılara kendi cihazlarının ekranlarını otomatik kapatmasını ayarlamasına ve de farklı uygulamalar için kişisel ayarlar yapmasına yardımcı oluyor. Bu uygulama beş kategoriden oluşuyor.

Accelerometer Service cihazın "yere" göre olan ilişkisini monitörlüyor. Eğer cihaz çalışmaya müsait bir pozisyonda tutuluyorsa ekran aktif tutuluyor. Yani örneğin cihazı ne zaman elinizde tutarsanız ekran kendini kapatmıyor. Tersini ayarlayamıyorsunuz. Yani cihazın belli bir yöne tutulduğunda kapanmasını ayarlamak mümkün değil.

Uygulamanın kuralları başlı başına kendini anlatıyor: Belirli uygulamalar için farklı ekran kapatma seçenekleri sunuyor. Bu örneğin bir fotoğraf uygulaması kullanıyor ve fotoğraf çekiyorsanız harika bir seçenek. Ekranın otomatik kapanma süresini özel olarak ayarlayabilirsiniz. Eğer çok sayıda uygulamaya sahipseniz bir çok ayarlama da yapmanız gerekiyor. Bu süreci kısaltmak için ayrıca ekran kapama profilleri yaratabilir ve sonrasında dilediğiniz uygulamayı bu profile atabilirsiniz.

Cihaz şarjda veya dock'ta ise farklı seçenekler mevcut. Örneğin tüm şarj etme süresi boyunca cihazın aktif kalmasını programlayabilirsiniz.

Pro sürümü size ekranı kapatma tuşu, farklı kategoriler için farklı linkler ve ışık sensörü (örneğin aleti cebinize attığınızda ekran otomatikman kapanıyor) tuşu gibi özellikler sağlıyor. Bu özelliği test ettim ve One S'te çalışmadı.

Özet: IntelliScreen, bir hayli pratik bir uygulama ve iyi tasarlanmış. Ekranın kapanma süresini etkileyen farklı seçenekler hoş ve yararlı.

Ekran & Kontroller

IntelliScreen, basit ama düzgün bir tasarımla geliyor.  Genel olarak pozitif izlenimlerim düşük fakat animasyonlarla uygulama daha da sıkıcı, rahatsız ve performans düşürücü bir boyut almış çünkü birçok beklemeye yol açıyor.

Diğer yandan kontroller -bazı açılardan daha basitleştirilebilir olsa da- iyi yapılmış ve kolay öğrenilir.

Hız & İstikrar

IntelliScreen testlerimiz esnasında stabildi fakat animasyonlardan dolayı yeni içerik açarken genellikle en azından bir saniyelik bekleme var.

Fiyat/Performans Oranı

IntelliScreen bedava ve Google Play'den indirilebilir. Pro sürümü 1.99 Euro ve uygulama içi satın alımda yüklenebilir.

Ekran Görüntüleri:

IntelliScreen - Akıllı ekran molaları IntelliScreen - Akıllı ekran molaları IntelliScreen - Akıllı ekran molaları IntelliScreen - Akıllı ekran molaları IntelliScreen - Akıllı ekran molaları

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!