This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iOS 7 resmen tanıtıldı

Apple'ın ABD'de düzenlediği etkinlikte yeni cihazların yanısıra şirketin işletim sistemi iOS'un yeni sürümü iOS 7 de resmen tanıtıldı. Tamamıyla yenilenmiş bir tasarım ve ilginç özelliklerle gelen iOS 7, bugün duyurulan iPhone 5S'de hazır olarak gelirken, 18 Eylül'den itibaren diğer cihazlar için de erişilebilir olacak.

ios 7 apple
© AndroidPIT

Apple'ın bu akşam düzenlenen etkinliğinde baş rolleri iPhone 5S ile iPhone 5C üstlenmiş olsa da, gecenin en önemli açıklamalarından biri de şirketin uzun zamandan beri ilk kez bu kadar radikal bir şekilde yenilediği iOS 7 işletim sisteminin duyurulmasıydı. Etkinlikle Tim Cook'un yaptığı en önemli açıklamalardan biri is iOS 7'nin mevcut cihazlara 18 Eylül 2013 tarihinde geleceği oldu. Buna göre yenilenen iOS, iPad mini ile üçüncü ve dördüncü nesil iPad'lere aynı gün gelecek. 

İlk kez Haziran ayında duyurulan ve bugün resmen tanıtılan iOS 7, özellikle görsel anlamda birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Tasarımı yenilenen ana uygulamalar, yeni bir Bildirim Merkez, webOS'dan esinlenmiş çoklu görev seçeneği ve müzik seçimi, uygulamalara hızlı erişim gibi özellikler sunan Kontrol Merkezi bu değişiklikler arasında bulunuyor. Ayrıca kablosu bağlantı üzerinden lokal paylaşım imkanı sunan AirDrop ve Apple'ın iTunes Radio'da Spotify'a rakip olarak düşündüğü bir uygulama da yeni sürümde mevcut.

ABD için Siri'ye erkek sesi eklenmesi, elden geçirilmiş zil sesleri ve daha önce bulunmayan zil sesleri de yine iOS 7'nin özellikleri arasında. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!