This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Android vs. iOS: Android’e geçme sebepleri

Bu yazıda Apple iOS ile karşılaştırıldığında Android’e has kalan özelliklere bakacağız. Bu özellikler aynı zamanda işletim sistemi ile çok mutlu olmayan Android dışında sistemlerin kullanıcıları için de faydalı olabilir. 

ios android umstieg front
Android ve iOS arasında mı kaldınız? © AndroidPIT

Kişiye özel arayüzler

AndroidPIT Launcher Teaser
© AndroidPIT

iOS kullanıcıları jailbreak yaptıklarından telefonları ile yapabilecekleri şeylerin sayısı gözle görülür bir biçimde artar fakat yine de bu bir Android cihaz ile kıyaslandığından hala bir hiçtir. 3 parti yazılımlar telefonunuzu kişiselleştirme konusundan çok faydalı olabilirler ve bu konuda Android çok zengin bir kaynağa sahip. Aynısını iOS için söylemekse çok zor. 

Çıkartılabilir hafızalar ve piller

mini microsd reader
  © Kickstarter

Android’in açık doğası ona donanım açısından da birçok avantaj sağlamakta. Hafıza kartı girişine sahip telefonların hafızaları genişletilebiliyor. Eğer iOS cihazınızda hafızanızı doldurursanız ya da piliniz eskirse çokta şanslı sayılmazsınız fakat birçok Android cihazda pilinizi ya da hafıza kartınızı çıkartıp yerine başkasını takabilirsiniz. Bu cihazınıza işlevsellik açısından muazzam artılar katan bir özellik. 

Kişiye özel hale getirin

custom rom nexus teaser
CyanogenMod / © AndroidPIT

Android’de birçok üçüncü parti uygulama mevcut fakat tüm işletim sistemi açık kaynaklı olduğundan beri olan en iyi şey, birinin işletim sistemini alıp, şekillendirip, telefonuna yükleyebilmesi. Bunun en iyi örneklerinden biri de CyanogenMod. Elbette Android işletim sistemine denk bulabileceğiniz çok fazla işletim sistemi yok fakat yine de iOS’un durağınlığı ile karşılaştırılınca bu durum bile büyük bir avantaj. Telefonunuza radyo ekleyin ya da hızını arttırın, ne yaparsanız yapın ortaya kendinize özel bir sonuç çıkartabilirsiniz.

Flash uygulamalarından yararlanın

android 4 4 flash
Flash on the latest iteration of Android 4.4/ © AndroidPIT

Sevin ya da sevmeyin, telefonunuzda flash kullanmanız gereken zamanlar geliyor. İster telefonunuzu üzerinden canlı yayın izleyin, isterseniz oyun oynayın ya da flash gerektiren farklı bir iş yapın. Telefonunuzda flash bulunması gerçekten işlevsel olabiliyor. Flash uygulamalar konusunda iPhone ise çok zayıf ve iOS yerine Android kullanmanız konusunda bu bile başlı başına bir sebep olabilir.

Sizin aklınıza gelen farklı özellikler var mı? Bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!