This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple'ın Pusulası Şaşmış: iOS Maps'de İnanılmaz Hatalar Var

Apple yeni işletim sistemi İOS 6’da Google Maps servislerini kullanmayacağını açıkladıktan sonra bugüne kadar çok büyük işlere imza atmış olan firmanın bu işin altından zor da olsa kalkabileceğine inanmıştım. Fakat İOS 6’nın harita uygulaması daha ilk günden çuvallamış gibi. Yazının devamında yer alan 5 farklı hata adeta gülünç.

Bundan tam 7 yıl önce yola çıkan Google ile en son işletim sisteminin geliştirilmesi sırasında harita işine girmeye karar veren Apple arasında data birikimi konusunda büyük farklılıkların olması normal. Apple’ın bu işin altında kalkamadığını gösteren aşağıdaki ekran görüntülerinde Apple’ın dünyayı değiştirdiğine tanıklık ediyoruz.

Apple'ın Değiştirdiği Dünyadan Kareler (Apple kullanıcılarının Twitter paylaşımlarından):

 

1.Şikago’daki ünlü Seirs Kuleleri’nin boyu kısalmış

2.New York’da Manhattan’da olması gereken Lexington Ave Brooklyn’e kaymış

3.Kiev şehrinin adı Apple’a göre artık Kylv

 

4. Helsinki’de bir metro istasyonu civardaki bir müstakil evin bahçesinde gözüküyor

5. Çılgın bir köprü örneği

6. En fiks arama sonuçlarında akıl almaz hatalar:

İOS Maps uygulamasının arama motorunun getirdiği sonuçlarda da tuhaflıklar var. Örneğin uygulamada Londra’yı arattığınız zaman arama ekranı size Kanada’da yer alan başka bir Londra’yı getiriyor. Almanya’nın başkenti Berlin ise Schoeneiche olarak görüntülenmekte. Muhtemelen bu örnekler çoğaltılabiliyordur. 

 

Sonuç:


Yazımın başlığında da belirttiğim gibi Apple’ın pusulası Google Maps’i bıraktıktan sonra gerçekten şaşmış gibi. Sosyal medya ise bu konuda şikayetlerini dile getiren Apple kullanıcıları ile çalkalanıyor. Umarım mevcut sıkıntı en kısa zamanda giderilir. Biz Android kullanıcıları da bu ilginç örnek ile  Google Maps'in kıymetini bir kez daha bilerek kendimize kıssadan hisse çıkarmış olalım bari...

 


 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!