This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin

IP Webcam, akıllı telefonunuzu ful fonksiyonlu bir Webcam’e çevirmeyi vaadeden umut verici bir uygulama. Bizim merakımız arttı. Eğer sizinki de arttıysa haydi birlikte bu uygulamanın vaadettiği şeyi yapıp yapamadığına bir göz atalım.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.8.21 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S2 (GT-I9100)
Android versiyonu: 4.0.3
Root: Yok
Versiyon: 1.6

IP Webcam’i çalıştırın ve ana menü ve ayarlara bir göz atın. Piksel ayarlarını (ama en fazla 800 x 480), resim kalitesini, FPS limitini (yaklaşık 30 FPS) ve ön-arka kamera seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Video seçeneklerine bir göz atın ve bağlantı ayarlarını hesap açma işi de dahil (başkalarının sizin bağlantınıza erişimini engellemek için) bilgisayarınızın bağlantı ayarlarını yapın. Ipv4 ve Ipv6 arasında bir şey de seçebilir port’u ayarlayabilirsiniz (8080’e ayarlı durumda olacak zaten).

Bir çok ayar mevcut; bilgisayar kurtlarına duyurulur! Sesi kullanıp kullanmayacağınızı ve daha birçok şeyi ayarlayın. Ve nihayet “Start Server” butonu belirecek. Kamerayı başlatmak için ona basın.

IP adresiniz bağlantınızdaki diğer cihazların kamerayı kullanabilmesi için aşağıda görünecek. Yapmanız gereken tek şey tarayıcınıza bu linki eklemek. Sayfayı açtığınızda tek yapmanız gereken kameranın mesela Skype’tan mı yoksa VLC Player’dan mı gözükmesini istediğiniz. Kamerayı kullanmak hangi seçenekleri seçtiğinize göre çok değişiyor ama talimatlar mevcut ve kolaya anlaşılır. Artı, bir kere kamerayı kurduğunuzda gayet iyi çalışıyor.

Seçenekler çok sayıda: Uygulama çalışır durumdayken bile daha başka pek çok ayarlamalar mümkün (odak ve ışık ayarları gibi).

Özet: IP Webcam’i kurulduktan sonra çok iyi çalışıyor. Tek kötü yanı akıllı telefonların Webcam’lere nazaran ince olmalarından kaynaklı fiziksel olarak daha zor oturtuluyor olması. Ama hepimizin bildiği üzere insanoğlu yaratıcı ve bu tarz küçük bir probleme çözüm üretebileceğinizden eminim.

Ekran & Kontroller

IP Webcam için bir çok ayar mevcut; seçenekler bir listede verilmiş. Açıklamalar listelenmiş ve gayet açık olduğu için uygulamayı hızlı ve etkili kullanmak için uygulama için bir sürü değişiklik yapmanıza gerek yok. Genel olarak kontroller iyi ve kolay öğrenilir.

Hız & İstikrar

Birkaç ufak tefek sorun oldu ama IP Webcam hiç kilitlenmedi ve genel olarak testlerimiz süresince iyi bir performans sergiledi.

Fiyat/Performans Oranı

IP Webcam, bedava ve içinde çok az banner reklam var (sadece menüde ve kamera ekranında).

Ekran Görüntüleri:

IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin IP Webcam - Akıllı telefonunuzu Webcam'e çevirin

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!