This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Kamera Performans Testi:iPhone 5 mi Galaxy S3 mü?

 Apple iPhone 5’i yaz bittikten sonra çıkarttığı için Galaxy S3 ile iPhone’un en son sürümünün kamera performanslarını maalesef Berlin’in titreten 5 derecelik hava koşullarında gerçekleştiriyorum. Her ne kadar daha sıcak hava koşullarında çekim yapmayı tercih etsem de yine de bu yazıya konu olan fotoğrafların okuyucularımıza piyasanın en önemli akıllı telefonları olan Galaxy S3 ve de iPhone 5’ in çekim performansları hakkında fikir vereceğini düşünüyorum.

 Her şeyden yaptığım testin laboratuar koşullarında gerçekleşmediğini belirtmek isterim. Her iki telefonu da cebime koyduktan sonra kendimi Berlin’in sokaklarına vurarak önce Galaxy S3 sonra da aynı açıdan iPhone 5’i kullanarak yaptığım çekimleri paylaştığım bu yazıdaki karşılaştırmalı örnek fotoğraflar aslında fazla söze yer bırakmıyor.

Hangi cihazın kamerasının daha iyi çekim yaptığı konusunda yorumu sizlere bırakıyorum. Ama kesin olan bir şey var ki o da her iki cihaz ile yapılan çekimlerin sonuçlarının çok ciddi anlamda birbirlerinden farklılaştığı. Genel olarak öne çıkan özellikler dikkate alındığında Samsung Galaxy S3’ün objektiflerinin dünyaya biraz fazla renkli baktığını düşünüyorum (Bir Galaxy S3 kulanıcısı olarak iPhone 5’in daha mat renklerde ortaya koyduğu performans çok hoşuma gitti). Bu arada iki cihaz arasında yapılan karşılaştırmanın değişik hava koşulları ve de mekanlarda çok ciddi anlamda değişebileceğini tekrar hatırlatmak isterim.

Testler için her iki cihazın da en sade özelliklerinin dışında herhangi bir görsel effekt uygulaması kullanmadım. Her iki cihazın kamerasının otomatik çekim özelliği açık olarak kullanıldığı çekimler sonrasında elde ettiğim fotoğrafların boyutlarını bu yazı içerisinde karşılaştırabilmek için Photoshop kullanarak eşit hale getirdirm.

Aşağıda görüntüleyeceğiniz fotoğraflarda:

• Üstte ve/veya solda yer alan fotoğraflar Galaxy S3 ile
• Altta ve/veya sağda alan fotoğraflar ise iPhone 5 ile çekildiler.

Hangi kameranın daha iyi bir performans sergilemiş olduğu kararı tamamiyle sizlere kalıyor.

 

 

 

 

Fotoğraflar: AndroidPIT / kwe 
 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!