This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

iPhone 5 En Nefret Edilen,Galaxy S4 ise En Sevilen Akıllı Telefon Oldu

We Are Social isimli sosyal medya analizleri üzerine odaklanan araştırma firması tarafından yapılan kapsamlı bir çalışmaya göre iPhone5 sosyal medya üzerinde en çok eleştiri yapılan cihaz olurken Samsung’un amiral gemisi cihazı Galaxy S4 ise hakkında en çok olumlu konuşulma oranına sahip olan akıllı telefon oldu. Ayrıntıları haberin devamında bulabilirsiniz.

Galaxy S4 vs iphone5
iPhone 5 hakkında en çok olumsuz yorum yapılan akıllı telefon olurken Galaxy S4 en popüler cihaz olarak ayda geçiyor / © AndroidPIT

iPhone 5: Hakında En Çok Olumsuz Konuşulan Akıllı Telefon

We Are Social araştırma firması tarafından Twitter, Facebook ve teknoloji forumları üzerinde yapılan kapsamlı tarama sonucunda iPhone 5 hakkında en fazla olumsuz konuşulan cihaz oldu. Araştırma sonuçlarına Apple'ın amiral gemisi cihazı hakkında girilen her 5 yazıdan bir tanesi olumsuz.  iPhone 5’in bu kadar yoğun eleştiriye maruz kalmasının altında yatan nedenler ise kısaca şu şekilde sıralandı.

  • Kendisinden beklenen inovasyonu sağlayamamış olması ve bir önceki model iPhone 4S ile ciddi bir farklılık yaratamaması
  • Cihazın sahip olduğu yeni güç kablosu bağlantı soketi
  • Apple’ın bu cihaz ile uygulamaya soktuğu yeni harita uygulaması
  • Fotoğraf kalitesinin beklentileri karşılayamaması

Galaxy S4: En Az Eleştiriye Maruz Kalan Akıllı Telefon

We Are Social Pazar araştırma şireti tarafından kapsamlı çalışmanın sonuçlarına göre Galaxy S4 hakında sosyal medya platformları ve teknoloji forumları üzerinde yapılan yazı girişlerinin sadece onda biri yani %10’luk kısmı olumsuz içeriğe sahip. Bu oran Samsung'un amiral gemisi cihazını sosyal medyada hakkında en az  eleştiri ve şikayete sahip olan cihaz olma şerefine taşıyor. 

Apple ile Samsung arasında akıllı telefon segmentinde iPhone ve Galaxy S serisi cihazlar arasındaki rekabetin kullanıcı memnuniyeti boyutunda Samsung'un eli bu son araştırmaya daha da güçlenmiş oldu. Yine de iPhone kullanıcılarının telefonlarına diğer firmalara çok daha derinden bağlı olduğu gerçeklğinin altını çizmekte fayda var. Samsung GS4 ile her ne kadar çok iyi bir iş çıkarmış olsa da kendisine Apple'dakine benzer sadık bir kitleyi oluşturması biraz daha zaman alacaktır. 

Vasıtasıyla Daily Mail Kaynak: We Are Social

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • bu iphone çılgınlığı herhalde sadece bizde var, hiç anlamıyorum telefonuna tapan bu apple insanlarını.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!