This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iPhone 5 patlayıp, sahibinin gözünü yaraladı

Geçtiğimiz günlerde sitemizde, Hong Kong’da bir Samsung Galaxy S4’ün patlayıp, sahibinin apartmanını yakmasıyla ilgili bir haber yayınlamıştık. Bundan kısa bir süre önce de İsviçre’de genç bir kadının cebinde patlayan S3, talihsiz kadının bacaklarında yanıklar oluşmasına neden olmuştu. Buna ek olarak, bir iPhone, telefon hala şarj olurken, gelen aramayı cevaplayan yaşlı bir havayolu hostesini elektrik çarparak öldürmüştü. En son yaşanan talihsizlikse iPhone’un patlayıp sahibinin gözünü yaralaması oldu.

iphone 5 explode

Apple şu an Çin’deki müşterilerini orijinal olmayan şarj aletlerinin kullanmamaları konusunda bilgilendiriyor. Ancak bir ölü yıldız gibi kendiliğinden patlayan iPhone 5’in sorununun şarj aletiyle bir alakası yok.

Habere göre, telefonun sahibi Li, arkadaşıyla 40 dakika telefonda konuşarak, kulağında telefonu, iş yerine vardı. Iphone 5’inin ekranın çok ısındığını farkeden Li, telefon görüşmesini bitirmeye karar verdi. Ancak dokunmatik ekranı cevap vermedi ve cihaz patladı.

Li patlamadan sonra gözlerinden birini açamadığını iddia etti. Bunun muhtemel suçlusuysa iPhone’nun enkazından fırlayan bir parçaydı. Doktorsa hastanın gözünde muhtemelen  telefonundan fırlayan parçadan dolayı bir çizik olduğunu söyledi. Gözü kızarıp, iltihaplanan Li, iPhone 5’ini geçen sene Eylül’de aldığını ve bir kez yere düşürdüğünü, sağ üst köşesinde bu yüzden bir göçük olduğunu söyledi. Li’nin iddiasına göre, telefon, tam da ekranın bu sağ üst köşesindeki göçüğün oradan patladı.

Apple’ın satış sonrası departmanı, kazayı inceleyeceğini ama böyle bir patlamanın iPhone 5’in garantisi tarafından kapsanmadığını söyledi. Belki siz de telefonunuzu elinize alıp, sağında solunda bir çizik ya da potansiyel arıza yaratacak bir kusur var mı, bakmak isteyebilirsiniz.

Haberin aslı için tıklayınız

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!