This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iPhone 5C resmen tanıtıldı: 99 dolara iPhone deneyimi!

Yeni iPhone 5C uzun bir bekleyişten sonra bugün resmen tanıtıldı. Aylar boyu süren dedikodular ve tahminler sonunda, Apple bugün Kalifornya’da düzenlediği etkinlikte, yeni akıllı telefonunu tanıttı. iOS7’deki son güncellemeleri detaylı şekilde anlatan Apple’dan Phil Shiller, 18 Eylül’de piyasaya sürülecek iPhone 5C’nin iOS7 sistemi üzerinde sıkı çalıştıklarını belirtti. Cihazın daha önce sızdırılan fotoğraflarıyla resmi hali aynı. Plastik arka kapağı olan yeni iPhone farklı renk seçenekleriyle piyasaya çıkacak.

iPhone5C 9
© Apple

Cihazın arkası ve kenarları tek bir gövde şeklinde ve yeşil, beyaz, mavi, kırmızı ve sarı renklerinde geliyor. Shiller, kullanıcıların, “dikiş izlerini”, parçaların birleştiği yerleri göremeyeceğini iddia ediyor ve cihaz sıkı bir şekilde polikarbonla kaplı. Apple aynı zamanda telefonu kuşatan yumuşak hisli silikon lastik özel mini çantalar da yapmış. Bu çantalar, 29 dolar (58 TL) ve iPhone 5C’nin renk seçeneklerinde ekstra olarak gelebiliyorlar.

iPhone5C 2
© Apple

Aynı iPhone 5 gibi, Apple iPhone 5C’yi 4 inçlik Retina ekran ve A6 işlemcisiyle piyasaya sürüyor. Arka kamerası 8 megapiksel olan cihazın ön kamerasına ise FaceTime HD özelliği eklenmiş durumda. 5C’nin tanıtım videosunda tasarım ve mühendislik sürecinin nasıl geçtiği ayrıntılı bir şekilde anlatılırken, Jony Ive, “iPhone 5C çok güzel ve özellikle plastik” diyor. Telefonun fiyatı, iyi yıl anlaşmalı olarak, 16 GB’lık olanı için 99 dolar (200 TL), 32 GB’lık olanı içinse 199 dolar (402 TL).

Ekran 4 inç, Retina
İşlemci A6 
RAM Henüz belli değil
Dahili bellek 16 GB / 32 GB 
Kamera 8 MP (arka)
Bağlantı WiFi, Bluetooth 4.0
Şebeke LTE
Pil Henüz belli değil
İşletim sistemi iOS 7 
Ücret 99 $ (200 TL) (16 GB) / 199 $ (402 TL) (32 GB)

 

Kaynak: The Verge

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!