This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iPhone Kullanıcılarının Kıskandığı Top 5 Android Özellikleri

 

Biz burada sadece Androidi sevmek için bulunuyoruz, diğer sistemleri kötülemek için değil. Fakat Apple, Androidin sadece bir iPhone kopyası olduğunu söylediği ve Samsung Galaxy S3 cihazını yasaklatmak istediği anda, bir sınırı aşmış oldu. Artık şakanın sonu ve açık konuşmanın zamanı geldi. Tabiiki bu blog ile Trollere yem vermek istemiyoruz, fakat Androidin iPhone'dan üstün sayısız özelliği olduğu da kesin. Bunlar birçok Android hayranı için pek de özel olmasa, bu basit şeylerin ne kadar önemli olduğunu göstermek istiyoruz. Size iPhone kullanan arkadaşlarınızın en fazla kıskandığı Top 5 özellikleri sunuyoruz.

5.  Daha hızlı yazın – Alternatif Klavyeler

Swiftkey gibi Kelime tahminlerinde bulunan başlayın, Siine gibi çılgın klavyelerden devam edin. Kesin olan, Android kullanıcılarının alternatif klavyeler için çok fazla seçenekleri bulunması. Tabiiki iPhone kullanıcıları da alternatif klavye indirebilirler, fakat sistem klavyesi ile değiştirmeleri mümkün değil.

4. Herşey kontrol altında – Widgetler

Avrupa şampıyonasının en güncel sonuçları, hava durumları ve mailleriniz - Android widgetleri sayesinde her an herşey kontrol altınızda. Hiçbir uygulamayı çalıstırmadan bütün bilgilere ulaşmak çok kolay. İphone kullancılarının sadece uygulama tuşları gördüğü ana ekran görüntülerinde, Android kullananların bu ekranları istedikleri gibi şekil verme seçenekleri bulunuyor. Ben mesela hava durumunu ve takvimimi her zaman önümde bulunduruyorum. İş, üniversite ve spor derken bir şey unutmamak için ideal bir yardımcım.

3. Bilgisayarınızdan kontrol edin – Computer Control

AirDroid gibi uygulamalar ile, SMS göndermeniz, ekran görüntüsü (screenshot) almanız mümkün. Ayrıca kablosuz olarak cihazınızdaki dataları bilgisayara geçirin, uygulamaları silin, kurun, kısaca cihazınızı bilgisayarınızdan yönetin. Tabiiki iPhone'da bununla karşılaştırılacak uygulamalar bulunmuyor.

2. Kişiselleştirme v.2 – özel ROM'lar

Android kullanıcıları tüm sistemi istedikleri gibi değiştirebilirler. Paranoid ROM, MİUİ ve CyanogenMod (kişisel tercihim) gibi farklı ROM'lar ile iPhone kullanıcıların bir hayli kıskandıkları kişiselleştirmeye ulaşabilirsiniz. Böylelikle en yeni Android sürümüne ve daha hızlı bir işlemciye de ulaşabilirsiniz.

1. Dostlar paylaşır -paylaşma özelliği

 

Akıllı telefonunuz ile yaptığınız yaklaşık herşeyi arkadaşlarınız ile paylaşmak çok kolay. Google Docs ile bir rapor göndermek, ya da bir fotoğrafı Dropboxa yüklemek ve bundan önce İnstagram ile sosyal ağlarda paylaşmak – bu fonksiyonları uzunca aramanıza gerek yok. Android ile lazım olan heryerde paylaşma opsiyonu bulunuyor. Ayrıca Pocket gibi bir uygulamayla, dostlarınız ile güncel haberleri sadece bir tuşla paylaşmanız kolay. Demek istediğimiz Android uygulamalarının Android sistemine entegrasyonu çok iyi. Ve paylaşmayı çok seven bir millet olarak da, Android bizim için çok doğru bir karar!

 

(Üstteki resim: Android Authority)

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!