This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iPhone'un ekranı özçekim ile açılacak

Apple, mobil alanda sadece akıllı cihazları ile değil aldığı patentleriyle de gündem de olmayı başarıyor. iPhone’ların kutu tasarımının dahi patentini alan Apple son olarak yeni bir kilit ekranı ile karşımıza çıkabilir.

best selfie ever
iPhone yeni ekran kilidi / © Teknoyo

8.994.499 numaralı patent ile iPhone ve iPad’lerin kilitleri sadece parmak iziyle açılmayacak. Yeni sistem sayesinde cihazımızın ön kamerası yardımıyla özçekim yapılarak cihaza yüzünüzü tanıtmanızla beraber ekran kilidi açılmış olacak Her ne kadar gelecek olan kilit seçeneği Android kullanıcıları için yeni olmasa da İOS dünyasında marjinal bir yenilik olabilir. Firma son zamanlarda güvenlik konusunda ki atılımlarını devam ettirecek gibi gözüküyor. 

aaaaaa
Özçekim odaklı yeni kilit açma ekranı / © Teknolojioku

Yeni nesil cihazlarla beraber firmaların kilit eko sistemi konusunda nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz. Android kullanıcılarının çok önceden kavuştuğu bu özelliğin fazla kullanılmadığını hepimiz biliyoruz. Akıllı cihazlarımızda yaşanan şarj sıkıntıları göz önüne alındığında, bu özelliğin sık kullanılmayacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!