This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Isınan telefonunuzu soğutan havalı uygulama: Coolify

Android cihazınızı özellikle uzun süreli oyunlarla zorladığınızda sizin de fark ettiğiniz gibi bir ısınma meydana gelir. Bunda garip bir şey yok, neredeyse tüm cihazlarda oluyor. Peki bu ısınmanın bir de soğutması yok mu? Elbette var. Eğer cihazınızı soğuk kış günlerinde ellerinizi ısıtmak için kullanmayı planlamıyorsanız karşınızda ilginizi çekebilecek bir uygulama olan Coolify.

coolify teaser
© Google / Coolify

Nedir bu Coolify?

Coolify, Android cihazınızın aşırı ısınmasını engelleyen bir uygulama. Cihazınızın ısısını devamlı ölçerek size öneriler ve uyarılarda bulunuyor ve pil ömrünüzü daha da geliştirmenizi sağlıyor.

Nasıl çalışıyor?

Öncelikle telefonda çalıştırabilmeniz için root erişimi gerekiyor. Sistem verilerinize erişen uygulama bunları optimize ederek cihazınızın normal ısılarda kalmasını sağlıyor. İşlemci ve pil uyumunu sağlayan uygulama aynı zamanda daha az enerji harcanmasını sağlıyor.

Coolify Install on Google Play
coolify 01
 © AndroidPIT
coolify 02
© AndroidPIT

Özünde uygulama cihazınızın ısısını kontrol ve takip etmek için iyi bir yardımcı. Yeni cihazlarda donanıma bu konuda biraz daha dikkat etse de bir yıl önce çıkan akıllı telefonlar için oldukça kullanışlı bir uygulama. Ayrıca oldukça da pratik.


Siz uygulamayı denediniz mi? Görüşleriniz neler?

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!